Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Casual Club, czyli streetwear w wersji deluxe

Pako Lorente, marka kojarzona głównie z eleganckimi męskimi garniturami zaskoczyła streetwear'ową uniseksową kolekcją. Casual Club to streetwear w wersji deluxe, świetnie wykonany i dopracowany. Czas odstawić marynarkę do szafy?
.get_the_title().

Eleganckie projekty, najwyższa jakość materiału, różnorodność fasonów i dbałość o detale – to cechy, które charakteryzują każdy garnitur spod szyldu Pako Lorente. Dzięki temu nawet najbardziej wymagający klient jest w stanie znaleźć idealny dla siebie produkt. Marka postanowiła jednak pójść o krok dalej i stworzyć uniseksową linię Casual Club.

Wysoka jakość materiału, dbałość o szczegóły – wszystkie wartości wyznawane przez markę Pako Lorente przeniesione zostały do Casual Club.

W dzisiejszych bardzo dynamicznych czasach komfort i praktyczność ubrań są szczególnie ważne. Z drugiej strony młodzi ludzie bardzo cenią sobie możliwość wyrażania siebie poprzez modę. Dlatego też ostatnie lata to czas królowania streetwearu. Jednak ten styl coraz mniej kojarzy się jedynie z szeleszczącymi dresami i czapkami z daszkiem. Dziś mamy do czynienia z miejskim streetwearem deluxe, w którym ponad wszystko ceni się wysoką jakość, odpowiedni krój ubrań oraz dostosowanie do trendów.


Chociaż eleganckie garnitury nie umarły, to na co dzień w zdecydowanej większości ustąpiły miejsca sportowym kompletom. Celem Casual Club jest stworzenie takich outfitów, które dadzą poczucie komfortu w każdym miejscu i sytuacji. Znajdziemy tam limitowane uniseksowe bluzy, longsleevy, T-shirty oraz spodnie dresowe. Do potrzeb młodego klienta dostosowane są również kolory i grafiki – monochromatyczne zestawy kontrastują z typograficznymi propozycjami, które wpisują się w światowe trendy modowe.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez @plcasualclub
Zadaliśmy kilka pytań twórcom Casual Club, aby dokładniej przyjrzeć się zamysłowi i procesowi produkcji nowej linii ubrań.

Jak określilibyście DNA Waszej marki?

DNA linii można określić jako odpowiedź na nowe czasy. Zarówno sytuacja z COVID-19, jak i zmiany w podejściu do mody były inspiracją do powstania linii Casual Club. Została [ona] stworzona z myślą o młodym pokoleniu klientów, które garnitury odstawia na dalszy plan, a stawia na wygodę i miejski styl unisex. Idealne dla tych, którzy kochają dobry design i cenią sobie stylową wygodę.

Jak wygląda obecnie proces produkcji ubrań? Jakich materiałów używacie i gdzie powstają Wasze ubrania?

Ubrania projektowane i produkowane są w Polsce. Wysoka jakość materiałów, doskonałe krawiectwo oraz unikatowe wzornictwo wyróżnia garnitury Pako Lorente. Dlatego, żeby sprostać oczekiwaniom młodszych klientów, postanowiliśmy przenieść te same wartości do Casual Club. Limitowane serie, najwyższej jakości bawełna, oryginalne opakowania, wzory wpisujące się w trendy współczesnego świata.

A co zainspirowało twórców Casual Club do stworzenia takiej linii ubrań i kto jest odpowiedzialny za jej powstanie?

Inspiracją był zmieniający się dress code oraz styl lansowany w mediach społecznościowych. Dział rozwoju produktu marki Pako Lorente aktywnie śledzi trendy i stąd też powstał pomysł nowej linii. Ewidentnie dres nie jest już zarezerwowany tylko dla osób uprawiających aktywność fizyczną, a jest modnym, wygodnym elementem garderoby.

Za koncepcję kreatywną kampanii odpowiada Natalia Eljaszuk – Head of Visual Communication marki Pako Lorente przy współpracy z Head of Design Department – Izabelą Czarzastą. Brandingi linii Casual Club przygotowała agencja Spot and Dot.

Casual Club to produkowana w Polsce linia codziennych ubrań, które mogą towarzyszyć Wam w każdym ważnym momencie.

Nowa linia marki to nie tylko komfortowe ubrania. To przede wszystkim sposób na wyrażanie siebie, możliwość tworzenia społeczności, którą charakteryzuje podobny styl życia. Cała kolekcja stworzona została tak, aby z jednej strony podkreślać indywidualny styl, a z drugiej – zapewniać poczucie przynależności do wyjątkowego klubu.


Linia Casual Club zadebiutowała 1 października i dostępna jest na dedykowanej stronie plcasualclub.com.

FASHION