Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Cat Footwear: buty o męskim charakterze

Co się dzieje, kiedy jeden z największych producentów maszyn budowlanych postanawia zająć się produkcją obuwia? Powstaje marka Cat Footwear, której projekty są dzisiaj synonimem komfortu, jakości i… aktualnych trendów w modzie.
.get_the_title().

Kiedyś ich buty kojarzone były wyłącznie z obuwiem roboczym. Wyraziste logo mogliście widzieć na butach budowlańców, robotników i osób pracujących w ciężkim przemyśle. Marka Cat Footwear została bowiem stworzona z myślą o ludziach, dla których etyka pracy jest niezwykle istotna. Ta wartość to jedna z naczelnych zasad producenta i do dziś wpisana jest w DNA marki.

Oprócz etyki, dla firmy Caterpillar i jej marki-córki, Cat Footwear, liczy się przede wszystkim jakość, komfort i praktyczność projektów.

Rozwiązania zastosowane w obuwiu roboczym zostały wdrożone do casualowych projektów marki i tym sposobem powstały jedne z najwygodniejszych butów do chodzenia na co dzień. Obecne są na rynku od lat 90., a ostatnie projekty marki mocno wpisują się w najnowsze trendy w modzie.

Jak połączyć użyteczny projekt z dobrym designem? Wystarczy postawić na konkretne fasony, uniwersalną kolorystykę i praktyczne rozwiązania technologiczne, które sprawią, że chodzenie w butach stanie się przyjemnością. Dzięki specjalnie opracowanej technologii EASE, która została zastosowana w wiosennych modelach Instruct i Stat, komfort korzystania z obuwia Cat Footwear przechodzi na jeszcze wyższy poziom. W butach znajduje się pianka zastrzeżona na wyłączność Cat Footwear, która zwiększa wykorzystanie energii z odbicia aż o 30 proc., nadając przy tym butom lekkości, która przy dłuższym użytkowaniu jest na wagę złota. Zmniejszenie kompresji oraz zwiększenie odporności na ścieranie wpływa z kolei na dłuższą żywotność buta – a to przecież w praktycznym obuwiu liczy się najbardziej.

Colorado

Co takiego jest w obuwiu Cat Footwear, że przyciąga naszą uwagę? Ostatnie sezony to dla marki Cat Footwear wielka okazja do modowych popisów, bo przecież trend inspirowany odzieżą roboczą to obecnie główna tendencja w modzie. Choć flagowy produkt marki, model Colorado, to buty, które nie podlegają żadnym zawirowaniom w trendach, w tym sezonie stają się najbardziej pożądanym rodzajem obuwia. Mocny, konkretny projekt, gruba podeszwa, praktyczne wiązanie i design inspirowany obuwiem roboczym — oto model, który dziś noszą mężczyźni pod każdą szerokością geograficzną.

Haycox

Najnowsze, wiosenne propozycje od Cat Footwear są lżejsze i zdecydowanie bardziej wpisują się w casualową męską stylówkę. Model Haycox nawiązuje projektem do zgrabnych i lekkich sneakersów i dlatego doskonale sprawdza się w mieście.

Instruct

Instruct to z kolei propozycja dla tych, którzy szukają uniwersalnego modelu, który nada się do większości codziennych stylizacji. Ich dużym plusem jest antybakteryjna powłoka, która świetnie sprawdzi się w upalne dni, a te przecież ciągle jeszcze przed nami.

Rexes

Model Rexes posiada wkładkę, która wykonana jest w technologii FLEXFWD, dzięki czemu zapewnia doskonałą amortyzację stopy. Jeśli więc wybierasz się na dłuższy spacer albo całodzienną pieszą wycieczkę, model Rexes skutecznie umili ci ten rodzaj aktywności.

Technologia FLEXFWD, którą możecie znaleźć w modelu Rexes, to amortyzacja i elastyczność, jakiej trudno szukać w innym obuwiu o podobnym charakterze.

Rexes to obuwie, które łączy w sobie miejski styl i niezobowiązującą elegancję. Nietypowa podeszwa w połączeniu z brązową skórą tworzy niebanalny projekt, który spokojnie możesz założyć do zwykłych spodni, a nawet pokusić się o przełamanie nim elegancji na wpół formalnego garnituru. Łączenie dwóch przeciwieństw nigdy się nam nie znudzi, bo przecież moda kocha tego typu eksperymenty.

Stat

Stat to sto procent miejskiego luzu połączonego z wysokiej jakości skórą i klasyczną białą podeszwą, która mocno wybija się w całej stylizacji. To jeden z najbardziej uniwersalnych projektów, który wzbogacony jest o miękką oddychającą podszewkę z nylonowej siatki, co zapewnia długotrwałe poczucie komfortu.

Komfort, jakość, praktyczne technologie i design, który spełnia najważniejsze oczekiwania — czy w męskim obuwiu potrzeba czegoś więcej?

Zdjęcia: Cat Footwear

FASHION