Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Chanel od zawsze wyznacza trendy. Nie inaczej jest tej jesieni

Róż oznacza w tej kolekcji siłę, siłę kobiecości.
.get_the_title().

Lucia Pica, CHANEL Global & Creative Makeup & Color Designer, ma niekonwencjonalne podejście do makijażu i śmiało można nazwać ja największą wizjonerką w branży. Nic dziwnego, że od kilku sezonów przewodzi marce, która nigdy nie bała się prowokować i zmieniać rzeczywistość wpływając na trendy tak w modzie jak i w obyczajowości.

Pica w tym sezonie bawi się różnymi wyobrażeniami na temat kobiecości przez interpretację koloru który kojarzony jest z kobiecością, czyli różu. artystka podkreśla, że nie jest to łatwy kolor, ani jej ulubiony, ale właśnie dlatego zdecydowała się podjąć wyzwanie przechodząc od romantycznej jego wersji po zuchwały i prowokujący głęboki róż. Kolekcja Candeur et Expérience na jesień zimę 2020/20221 pełna jest ukrytych znaczeń i inspiracji.

Piękno zaczyna się w momencie, gdy zdecydujesz się być sobą – Gabrielle Chanel

Niewinność i doświadczenie w tej opowieści znajdują równorzędne miejsce obok siebie. O zmieniającym się obliczu kobiecości Gabrielle Chanel wiedziała bardzo wiele przyczyniając się do zmian w postrzeganiu kobiecości. Z dziewczynki z klasztornego sierocińca przeistoczyła się w słynną na całym świecie Mademoiselle podbijając nie tylko Paryż.

W kolekcji Candeur et Expérience Lucia Pica podkreśla dwoistość natury kobiet i samej kobiecości, od niewinności po doświadczenie. Róż w tej kolekcji przechodzi od niewinności do prowokacji nie skupiając się jedynie na tym, co tylko ładne, ale stając się wręcz radykalnym.

Zależało mi również na tym, żeby pokazać, jak róż  lekceważy zasady. Czy to niewinny rumieniec? Niewinność – co to jest? Skąd czerpie siłę? Gdzie leży jego moc? To moc młodości i śmiałości. To moc bycia szczerym, mówi Lucia Pica.

Róż jest wywrotowy: oddala się od kapryśnej niewinności i dąży do prowokacji i transgresji. Dystansuje się od tego, co po prostu ładne – staje się odważny i radykalny.

Ta kolekcja odnosi się do pierwszej zaprojektowanej dla Chanel przez Lucie Picę kolekcji z 2016 roku, w której artystka wzięła na warsztat tonacje różu i czerwieni. Pica tworzy całą kolekcję wokół tej palety kolorystycznej idąc o krok dalej. W kolekcji znajdziemy kremowy sztyft BAUME ESSENTIEL Rosée, który stał się znakiem rozpoznawczym kolekcji Chanel. Sztyft można dowolnie wykorzystywać: jako róż do policzków, jako cień do powiek, jako rozświetlacz, czy nawet jako pomadkę. Dwoistość kolekcji widać w lakierach do paznokci LE VERNIS. W tej kolekcji znajdziemy delikatny róż i niemalże czarny bordowy lakier.

Naprawdę jest to wewnętrzna podróż, podróż odkrywająca dwoistości kobiet i kobiecości – Lucia Pica

Jeśli starczy Wam odwagi spróbujcie intensywnego różu na powiekach, wibrujących różowych czerwieni na ustach. Całość pięknie współgra kolorystycznie i okazuje się mimo odważnej palety kolorów bardzo łatwa do noszenia.

W tym sezonie kolekcja makijażowa Candeur et Expérience jest dostępna jedynie online oraz w warszawskim butiku Chanel w Galerii Mokotów.

Źródło: materiały prasowe

FASHION