Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

clothsurgeon – marka, która tworzy ubrania ze starych dresów i kurtek Nike

clothsurgeon cechuje nie tylko unikalne podejście do odzieży, ale i idei recyklingu.
.get_the_title().

clothsurgeon to pochodząca z Londynu marka odzieży męskiej, która powstała w 2012 roku. Na rynku wyróżnia ją nie tylko wyjątkowe podejście do eksploracji menswearu, ale również współczesna estetyka połączona z najwyższej klasy krawiectwem i przywiązaniem do perfekcyjnego wykończenia.

Ich „Reconstruct Project” to prezentacja innowacyjnych i zarazem ponadczasowych sylwetek wykonanych z używanych elementów mody streetwearowej.

Zaprezentowali już bomberkę, która została stworzona z koca będącego efektem współpracy Supreme i North Face. Teraz marka przedstawia dwa nowe produkty.

clothsurgeon
clothsurgeon Utility Vest

Pierwszy, Utility Vest, stworzony został z odblaskowych kurtek Nike Grid 3M. Kamizelka posiada 10 kieszeni z przodu, a jej poszewka wykonana jest z nylonowej siatki znanej z produktów Nike. Drugi element, który zaprezentował clothsurgeon, to Double Breasted Overcoat – dwurzędowy płaszcz o oversize’owym kroju. Stworzony został z sześciu par dresów Nike w różnych kolorach: szarym, grafitowym, navy i czarnym. Dodatkowo ma dwie kieszenie z klapą, na których widnieje logo firmy.

clothsurgeon
clothsurgeon – Duble Breasted Overcoat
clothsurgeon
clothsurgeon – Duble Breasted Overcoat

clothsurgeon prezentuje nie tylko ciekawą formę, ale również kreatywne podejście do recyklingu i świadomej mody. Ich projekty nosi A$AP Rocky, Kendrick Lamar czy Nas.

clothsurgeon
kurtka z koców kolaboracji Supreme x North Face

Tekst: DS

FASHION