Coconut girl – estetyka lata 2021

Skąd wziął się najgorętszy trend tegorocznego lata i jak wpływa na twoją garderobę?
.get_the_title().

Ten trend w modzie definiowany jest przede wszystkim przez kwiat hibiskusa – motyw kojarzący się z hawajskimi koszulami, które powstały w latach 20. XX wieku na Hawajach. Esencją tego stylu są również grafiki inspirowane surfingiem, muszelki kauri, szydełkowane detale, topy bez pleców, spódniczki mini, brokatowe tatuaże, kwieciste nadruki i sandały na platformie w jasnych kolorach.

Jak większość współczesnych estetyk, ta również została zapoczątkowana na TikToku.

Coconut girl to coś idealnego na tegoroczne lato – czas wytchnienia po licznych lockdownach. Marząc o idealnych strojach na tropikalne wakacje, wiele tiktokerek zdecydowało się zastąpić stylówkę cottagecore, grunge fairy czy egirl czymś bardziej beztroskim i chillowym.

@fa1ryprinces3 ##coconutgirl ##summer2021 ##clothing ##fypシ♬ original sound – ʚ❤︎ɞ

Coconut girl jako estetyka podkreśla moment, w którym ludzie marzą o lecie – beztroskim i dającym wytchnienie.

Ze względu na tęsknotę za takimi czasami moda wygląda obecnie radośnie i optymistycznie. Według Saisangeeth Daswani, szefowej działu doradztwa w firmie Trend Intelligence Stylus, to również jeden z powodów, dla których ostatnio widzieliśmy tak ogromną eksplozję kolorów na wybiegach.

Keanu/Pinterest

W tej estetyce chodzi przede wszystkim o luz, pozytywne wibracje. Charakteryzują ją kolorowe (ale niekoniecznie jasne) ubrania, naszyjniki z muszelek i elementy z nadrukami hibiskusa.

Prawdziwa coconut girl emanuje dobrą energią.

Jest opalona, cały wolny czas spędza na plaży, a jej dieta składa się wyłącznie z owoców. Nonszalancka, pozytywna i zrelaksowana – te przymiotniki najlepiej opiszą tę estetykę, ale równie prawdopodobne jest to, że takie właśnie chce być młodsze pokolenie tego lata.

@hiitskait222#greenscreen IM OBSESSEDDDDD 🤩🤩🤩🥺🥺🥺 #coconutgirl #keywestkitten #y2ksummer #y2k #hawaii #florida #lanadelrey #SkipTheRinse #aquamarine♬ television heaven lana del rey – ghost girl

Coconut girl to eskpizm i radość. Kto po ponad roku paniki i stresu nie marzy o lecie pełnym luzu? Jeśli to do ciebie przemawia, poddaj się coconut girl.

Jeśli nie, nie martw się – ta estetyka przetrwa zapewne tyle, co każda inna, która zrodziła się na TikToku. Za kilka miesięcy wyprze ją pewnie coś nowego, krzykliwego i nowatorskiego.

Zdjęcie główne: Spotify/ Pinterest
Tekst: Marta Zinkiewicz

FASHION