Codzienny krok w stronę zrównoważonej mody? Kolekcja 'Daily Steps’ Bohema Clothing Wam to ułatwi

Buty z kaktusa, skóra z ananasa? Bohema Clothing zapoczątkowała w Polsce modę na buty z roślinnych materiałów. Marka działająca w duchu cruelty-free, stawiająca na zrównoważoną produkcję, wraca z nową kolekcją butów dla kobiet i mężczyzn w kampanii 'Daily Steps'.
.get_the_title().

O Bohema Clothing mieliśmy okazję pisać wielokrotnie, bo mówiąc o polskiej modzie zrównoważonej, nie da się o nich nie wspomnieć. Bohema jest pionierem butów z roślinnych materiałów. Jako pierwsza na świecie stworzyła buty z kaktusa i stale eksperymentuje z roślinnymi skórami i materiałami. Ze świetnym skutkiem! Wegańskie buty? Tak, nie tylko skóra, ale wszystkie komponenty butów Bohema powstają bez odzwierzęcych substancji. Brawo!

Bohema stawia na polskie rzemiosło, innowacyjne roślinne materiały i ponadczasowe modele butów w oryginalnych formach.

Najnowsza kampania 'Daily Steps’ to klasyczne sztyblety, botki, trzewiki czy kowbojki ubrane w geometryczne linie. W kolekcji niemal każdy znajdzie coś dla siebie, nie zabrakło delikatnych i klasycznych sztybletów oraz tych nieco mniej grzecznych na masywnych platformach. Mamy też ekstrawaganckie buty o kwadratowych noskach. Bohema daje nam wybór proponując długie i gładkie kowbojki na obcasie obok krótszych, ręcznie wyszywanych kowbojek w stylu boho.

Udało nam się złapać założycieli Bohema i zadać im kilka pytań.

F5: Czym się inspirowaliście tworząc kolekcję?

Sebastian Szypuła, projektant marki: Inspirowaliśmy się eklektyzmem codziennego życiem i stylem ulicy z całego świata. Ostatnimi czasy dużo podróżowaliśmy i właśnie te obserwacje były dla nas inspiracją do kolekcji.

Jakie idee stoją za Bohema Clothing? 

Wiola Wiertel, współtwórczyni marki: Bohema jest przede wszystkim odbiciem naszych prywatnych wartości. Od samego początku chcieliśmy zbudować markę, która jest w 100% cruelty-free i zrównoważona, w której szacunek okazuje się każdemu zarówno zwierzętom, ludziom, jak i środowisku, bo takimi zasadami kierujemy się z Sebastianem w naszym życiu. Jednak na równi z tymi zasadami stawiamy dobry design i innowacyjne podejście zarówno do mody, trendów jak i projektowania. Chcemy nadawać świeże formy ponadczasowym klasykom i tworzyć buty, które latami będą robić stylówki.

Jak sprawują się buty z winogron zimą? My wiemy, że super, bo sprawdzaliśmy to sami, ale rozwiejcie ewentualne wątpliwości. 

Wiola Wiertel: Wszystkie nasze roślinne materiały przechodzą testy w temperaturach do -21 stopni i radzą w nich sobie bez problemu. Śmiało można nosić je o każdej porze roku, również zimą. Roślinne materiały są oddychające i odporne na wodę (nie mylić z kaloszami), więc zapewnią komfort w różnych warunkach. Warto jednak pamiętać o impregnacji i pielęgnacji, bo przecież zależy nam, by zostały z nami na długie lata.

Bohema to buty, które mają być wyborem zarówno na co dzień, jak i na specjalne okazje. Modele podkreślają indywidualny styl kobiet i mężczyzn, którzy je noszą i pozwalają na budowanie bardzo różnych stylizacji, które są oparte na trendach, ale też ponadczasowe. Dlatego marka bawi się formą ponadczasowych klasyków, nadając im geometryczne kształty czy dodając designerskie detale.

Buty wykonane są ze zrównoważonych roślinnych materiałów, takich jak skóra z winogron, która powstaje z odpadów po produkcji wina (to szanujemy bardzo) oraz skóra z kukurydzy.

Wszystkie są wegańskie, tworzone lokalnie przez polskich rzemieślników w duchu zrównoważonej produkcji. Co ciekawe, również wszystkie ubrania wykorzystane w stylizacjach do kampanii pochodzą z drugiego obiegu lub od polskich marek tworzących w myśl zrównoważonej mody. Brawo!

Zdjęcia: Kasia Kornas
Models: Julia Boro Borowiecka, Julia Wesołowska, Kornel Jaźwik (XManagement)
Mua: Dagmara Rodak
Style: Wiola Wiertel

Wszystkie stylizacje użyte do sesji pochodzą z drugiego obiegu lub od polskich zrównoważonych marek. Szczególne podziękowania dla Anna Świergiel Studio, ByBianco i Sny Vision oraz Vintage shopów: Twins Pick & Dopamina Vinatge Store.

 

FASHION