Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

COS stworzył kolekcję z okazji stulecia Bauhausu

Czy surowy minimalizm marki COS może być jeszcze lepszy? Okazuje się, że setna rocznica powstania szkoły Bauhausu to doskonały pretekst do stworzenia świetnej kolekcji łączącej ducha przeszłości z nowoczesną filozofią.
.get_the_title().

COS wie, jak tworzyć kolekcje, które doskonale wpisują się we współczesne potrzeby odbiorców mody. Brand słynie z minimalistycznych projektów, w których główną rolę odgrywa krój i forma, a nadrzędną ideą pozostaje hasło „mniej znaczy więcej”. Praktyczność, uniwersalizm i funkcjonalność to również jedne z głównych wytycznych słynnej szkoły Bauhaus, która w tym roku obchodzi swoje stulecie.

Z tej okazji COS przygotował pierwszą kolekcję z cyklu Archive Editions, który ma przedstawiać nowe wersje archiwalnych projektów marki.

W limitowanej kolekcji COS forma i geometryczne kształty wychodzą na pierwszy plan – dokładnie tak, jak w sztuce i architekturze twórców Bauhausu.

W kolekcji przeważają industrialne, stonowane kolory, wśród których wyróżniają się odcienie szarość i bieli, uzupełnione o niezastąpioną, uniwersalną czerń.

Ubrania z tej kolekcji to nowa odsłona archiwalnych projektów, które zostały przerobione zgodnie z duchem głównej inspiracji — modernizmu i użytkowej filozofii Bauhausu. Kolekcja będzie dostępna jesienią w wybranych sklepach COS na całym świecie oraz na oficjalnej stronie marki.

Tekst: Malwa Wawrzynek
Zdjęcia: materiały prasowe COS

FASHION