Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Cracow Fashion Week 2019

W najbliższy weekend już po raz dziesiąty w Krakowie rozpocznie się Cracow Fashion Week. Wydarzenie skupia się na promowaniu nowych projektantów, regionu oraz szeroko pojętej mody odpowiedzialnej. Co przygotowali organizatorzy na tegoroczną edycję krakowskiego Tygodnia Mody?
.get_the_title().

Cracow Fashion Week, który organizowany jest przez Szkołę Artystycznego Projektowania Ubioru (SAPU) oraz miasto Kraków, nigdy nie zawodzi pod względem ilości wykładów, wernisaży i wydarzeń towarzyszących.

Głównym punktem programu jak zawsze jest Gala Cracow Fashion Awards, czyli finał konkursu młodych polskich projektantów.

Co roku kolekcje studentów SAPU zachwycają zaproszonych gości i jury, w którym nie brakuje wielu znaczących nazwisk z polskiej mody i branżowej prasy.

Projekt Katarzyna Dworecka Mindless Kolekcja Mediów Cracow Fashion Awards 2018, fot. Marzena Kolarz

Co jeszcze czeka nas podczas tegorocznej edycji wydarzenia? Najbliższa niedziela obfituje w inspirujące spotkania i wykłady, w tym między innymi z redaktor naczelną Fashion Magazine Marzeną Singh oraz z Michałem Zaczyńskim. Od Marcina Świderka (szef działu mody Elle i Elle Man) dowiecie się również, jak nawiązywać relacje z mediami i jak rozpocząć współpracę z agencją PR. Z kolei w tygodniu czekają na was wernisaże, warsztaty projektowania ubioru i biżuterii, a także inspirujące spotkania z zagranicznymi gośćmi z Fashionclash, Alta Roma oraz Donghua University.

Podczas Cracow Fashion Week odbędzie się także wyjątkowy No Waste Show, na którym zobaczymy ubrania stworzone przez studentów SAPU w myśl zasady no waste.

Kolekcja roku 2018: Bylevskaya
Kolekcja roku 2018: Bylevskaya
Kolekcja roku 2018: Bylevskaya

Dlaczego warto zapoznać się z programem Cracow Fashion Week? Bo jest różnorodny i z pewnością każdy, kto choć trochę interesuje się modą czy designem znajdzie w nim coś w sam raz dla siebie. Więcej informacji znajdziecie na oficjalnej stronie wydarzenia, a program Cracow Fashion Week możecie szczegółowo poznać tutaj.

Tekst: Malwa Wawrzynek
Zdjęcia: materiały prasowe Cracow Fashion Week

FASHION