Demna Gvasalia „spełnił swoją misję” i odchodzi z Vetements

Demna Gvasalia, współzałożyciel marki Vetements, kilka dni temu poinformował media, że w przyszłym roku zrezygnuje z prowadzenia jednego z najpopularniejszych brandów ostatnich lat.
.get_the_title().

Gruziński projektant założył Vetements wraz ze swoim bratem, Guramem. Razem zrobili to, co udaje się tylko niewielu: weszli na wybieg i z miejsca podbili Paryż swoją prostą, a przy tym bardzo konkretną kolekcją. Po pięciu latach, w trakcie których Gvasalia stał się projektantem numer jeden, duet postanowił się rozłączyć tak, aby każdy z braci mógł realizować to, w czym czuje się najlepiej.

Nie ma żadnych wątpliwości, że to Demna Gvasalia był twarzą Vetements.

Jednak to dzięki stanowisku dyrektora artystycznego Balenciagi stał się rozpoznawalny w całej branży mody.

Vetements Spring 2015
Vetements Spring 2015
Vetements Spring 2015

W jednym z wywiadów, które Gvasalia udzielił w ostatnich dniach, wprost i bez fałszywej skromności przyznaje, że odchodzi z Vetements, bo czuje, że spełnił swoją misję. – Założyłem Vetements, bo byłem znudzony modą. Pomimo wszystkich przeciwności, moda faktycznie się zmieniła odkąd pojawiło się w niej Vetements. To koniec mojej misji, a Vetements jest gotowe na to, aby samodzielnie kreować nowe rozdziały w swojej historii – mówi.

Czy rzeczywiście tak jest, przekonamy się za kilka miesięcy, w ciągu których Vetements będzie musiało ciężko pracować nad tym, aby znaleźć swoją tożsamość.

W tym czasie Demna Gvasalia będzie skupiał swoje siły w całości na projektach z metką Balenciaga.

W świetle naszego ostatniego artykułu o presji w świecie mody, zastanawiamy się, czy poczucie spełnienia misji to jedyny powód rezygnacji z Vetements, ale oczywiście mocno trzymamy kciuki zarówno za kolejne projekty Gvasalii, jak i za nową drogę Vetements.

Wyświetl ten post na Instagramie.

SPRING SUMMER 2020 SHOW NOW LIVE ON YOUTUBE – LINK IN BIO

Post udostępniony przez VETEMENTS (@vetements_official)

Wyświetl ten post na Instagramie.

SPRING SUMMER 2020 SHOW NOW LIVE ON YOUTUBE – LINK IN BIO

Post udostępniony przez VETEMENTS (@vetements_official)

Tekst: Malwa Wawrzynek

FASHION