Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Dobra jakość i niebanalny design? Podpowiadamy, gdzie kupić wyjątkowe t-shirty

Przedstawiamy wam listę polskich i zagranicznych marek, których koszulki są ciekawą alternatywą dla sieciówkowej masówki. Przeważnie całkowicie etyczny proces produkcji, niekiedy też specjalne certyfikaty, a przede wszystkim niepowtarzalny design. Zakochacie się w nich!
.get_the_title().

1. Everpress

everpress.com

Real designs by real artists for real people – takim hasłem reklamuje się ta brytyjska marka i my się pod tym podpisujemy. Everpress to platforma, która oferuje narzędzia do sprzedaży, produkcji i dystrybucji dzieł dla artystów czy grafików. Sklep wspomaga młodych twórców, umożliwiając im sprzedaż swoich prac w postaci grafik na koszulkach. T-shirty można zamawiać jedynie w formie preorderu, co pomaga zredukować ilość odpadów. Tworzona jest dokładnie taka liczba koszulek, jaka została sprzedana jeszcze przed ich produkcją.

Swoje projekty sprzedają tu artyści z całego świata! Ciągle nowe, szalone i oryginalne grafiki to coś, co znajdziecie na everpress.com.

2. Momu Warsaw 

facebook.com/momu

Momu Warsaw sprzedaje koszulki z haftami. Założycielka marki studiowała ilustrację mody na uniwersytecie w Birmingham, a teraz projektuje grafiki na t-shirtach. Jej małe dzieła sztuki są kobiece, minimalistyczne i po prostu urocze. Dwa lata temu marka nawiązała współpracę z Showmax w imię walki o prawa kobiet. W efekcie powstała limitowana edycja koszulek, z której dochód został przekazany na konto Centrum Prawa Kobiet. Na dniach pojawi się nowa kolekcja marki. Koniecznie sprawdźcie Instagrama Momu Warsaw!

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

#goodnight #longday #tshirt #madeinwarsaw #slowfashion #local #illustration #embroidery ✨ fot. @magdalenazielasko 👌🏻🌿

Post udostępniony przez m o m u (@momu_____warsaw)

3. Patchouli

facebook.com/patchouli

Sprawdź Patchouli, jeśli szukasz idealnych basiców!

W zestawieniu musiał się znaleźć chociaż jeden brand, który robi idealne klasyczne t-shifty.

Białe, czarne, ale również kolorowe klasyki oraz paski. Charakterystyczny dla marki jest też dekolt w serek. Te bluzki to przede wszystkim dobra jakość, co potwierdza certyfikat Oeko-Tex. Jest on przydzielany produktom, na których zostały przeprowadzone badania weryfikujące obecność stu najbardziej niebezpiecznych substancji zagrażających konsumentom.

4. Hansa Wear

hansawear.com

T-shirty tej marki są szyte w Polsce. Bluzy i bluzki Hansa Wear powstają z organicznej przędzy bawełnianej, która pochodzi z upraw bez pestycydów czy nawozów sztucznych. Marce zależy na tym, aby sposób wytwarzania jej ubrań odbywał się w jak największej zgodzie z naturą.

Marka przeznacza 5 proc. dochodów na fundację MARE, która zajmuje się ochroną środowiska morskiego, w szczególności Bałtyku.

Używa przyjaznych środowisku farb, które wyróżniają się niską zawartością formaldehydu, a w ich produkcji nie wykorzystuje się ciężkich metali ani rozpuszczalników szkodliwych dla ludzi czy środowiska.

Marka przy tworzeniu swoich kolekcji podejmuje liczne współprace z grafikami i tatuażystami.

5. Come back as a flower

majoritee.com

A teraz coś zza oceanu. Marka o tej pięknej nazwie ma swoją siedzibę w Los Angeles. To coś dla fanów tie dye, ale i nie tylko, bo Come back as a flower sprzedaje również unikatowe koszulki vintage.

T-shirty szyte są ze zrecyklingowanej bawełny, a cały proces ich wytwarzania jest jak najbardziej etyczny.

O marce pisał nawet amerykański „Vogue” przy okazji zestawienia wartych uwagi marek, których właścicielami są osoby czarnoskóre.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

🌍🌵*NEW* MOJAVE SHORTS 🧠🖥 SUPER LIMITED DROP THIS FRIDAY 9/18 11AM PST @cbaafstudio

Post udostępniony przez @ comebackasaflower

6. Palto

facebook.com/palto

Palto to przede wszystkim hołd dla życia w zgodzie z naturą. To miłość do roślin, gór i morza. Właściciel marki wyznaje te wartości również w swoim życiu prywatnym. Jeździ kamperem po Polsce czy Europie i przy okazji nawiązuje kontakty biznesowe, przy czym jak sam mówi, nie czuje, że pracuje. Czego chcieć więcej!

Palto to zapach lasu, smak grzybów i poczucie wolności – sprawdźcie sami.

7. Good Morning Tapes

goodmorningtapes.com

Listę zamyka prawdziwa perełka, marka prosto z sennej francuskiej prowincji. Good Morning Tapes to zdecydowanie spirytualistyczny brand.

Niesamowicie oryginalne projekty spodobają się wszystkim miłośnikom medytacji, kryształów czy kosmosu.

Duch, Gaja i Źródło to najważniejsze inspiracje dla tworzących markę projektantów.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Gateways Tee’s still available via our online store 🐸✨🔑 📸 courtesy of @goodhood

Post udostępniony przez GOOD MORNING TAPES (@goodmorningtapes)

Jeśli znudziły wam się zakupy w sieciówkach i nie chcecie już spotykać przypadkowych ludzi w takich samych ubraniach, które macie też wy, to takie małe brandy są idealnym rozwiązaniem, ale nie jedynym. Możecie się też przejść do lokalnej instytucji kulturalnej – wiele ma swoje sklepiki, gdzie znajdziecie unikatowe grafiki. A koszulki z festiwali czy innych wydarzeń tego typu? Niby zawsze jest na nich stoisko z gadżetami, ale często je pomijamy. To też może być dobra okazja do nabycia nowego ulubionego t-shirtu, który nie dość, że będzie unikatowy, to jeszcze przypomni wam o dobrej imprezie.

Zdjęcie główne: everpress.com/ momuwarsaw.com/ goodmorningtapes.com
Tekst: Marta Zinkiewicz

FASHION