Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Era Wodnika, czyli jeszcze będzie pięknie

Nowy początek, nowa nadzieja. Nowa kolekcja Reserved 2021 przypomina, że nadeszła Era Wodnika, czyli jeszcze będzie pięknie.
.get_the_title().

Era Wodnika – z czymś wam się to kojarzy? Właśnie nadeszła era „globalnej świadomości” osławiona w czerpiącym z kontrkultury lat 60. musicalu „Hair” oraz przez ruch New Age. Czy czeka nas nowy porządek, oświecenie, liberalny, tolerancyjny świat? Tak twierdzą astrologowie. Epoki astrologiczne trwają około 2150 lat, a ich nazwy pochodzą od znaków zodiaku, ale następują w odwrotnej kolejności.

Właśnie nastąpiła zmiana i zaczęła się wyczekiwana Era Wodnika. Jej hasła przewodnie to wolność słowa, sumienia i wyznania, tolerancja, równouprawnienie, prawa obywatelskie.

Początek roku zawsze niesie nadzieję, nowe postanowienia, ale też ciekawość przyszłości, niepozbawioną marzeń czy pięknych wizji. Subtelna i finezyjna, ale też praktyczna, a więc mocno osadzona w rzeczywistości, nowa damska kolekcja Reserved, Age of Aquarius jest tego najlepszym przykładem.

Punktem wyjścia przy tworzeniu kolekcji Age of Aquarius była legenda o rybaku i syrenie, a także zderzenie dwóch światów: pragmatycznego, praktycznego i eterycznego, niedosłownego. To opowieść pełna kontrastów i przyciągających się przeciwieństw. Syrena, choć nierzeczywista, według baśni obiecuje prowadzić rybaka bezpiecznymi morskimi szlakami i chronić przed niebezpieczeństwem. Rybak, choć twardo stąpa po ziemi, daje się porwać tej obietnicy.

Bohaterką najnowszej sesji została Małgosia Bela, która już nie pierwszy raz współpracuje z Reserved.

W obiektywie Magdy Wunsche i Agnieszki Samsel prezentuje subtelną, nieoczywistą kolekcję marki.

Paleta kolorystyczna nawiązuje do chłodnych, zimowych, nadmorskich krajobrazów z mroźnym, błękitnym odcieniem wody i nieba, kredową barwą piasku czy złamaną bielą morskiej piany. Struktury wybranych materiałów odzwierciedlać mają z kolei cechy świata podwodnego, koralowców, skał, pereł.

W tej stonowanej estetyce powstały ubrania wygodne, funkcjonalne, ale też pełne zaskakujących akcentów i nowoczesnych rozwiązań. To delikatne, choć praktyczne okrycia wierzchnie: inspirowany sztormiakiem jasnoniebieski płaszcz, waniliowa kangurka z kapturem czy kurtka typu shacket. Uzupełniają je spodnie, w tym ogrodniczki nawiązujące do spodni wędkarskich, z charakterystycznymi klamrami i przednią kieszenią. Przeciwwagę stanowią niezwykle delikatne, ażurowe lub nawet transparentne romantyczne sukienki z marszczoną talią, spódnica z szeroką falbaną, bluzka z przeskalowanym, ozdobnym kołnierzem oraz dopasowany golf, swoją fakturą przywołujący na myśl morską pianę. Całości dopełniają miękkie swetry i dzianinowe spodnie.

Akcesoria zabierają nas w podróż do morskich głębin. Ręcznie pleciona perłowa torebka z wykończeniem w kształcie koralowców, ozdabiane perłami spinki do włosów i łańcuszek do okularów czy jedwabna apaszka z autorskim deseniem zainspirowanym podmorskim światem nawiązują do środowiska syreny. Dopełnione są przedmiotami praktycznymi, takimi jak wysokie kalosze, buty trapery i torba w typie żeglarskiego worka w tonacji złamanej bieli.

Pięknie noszą kolekcję ambasadorki marki Resrved, w tym Kat Tychoniewicz, czyli Kat Astro.

Zdjęcia: Wunsche&Samsel
Asystent fotografek: Wojtek Buczek
Modelka: Małgosia Bela
Włosy: Aga Wilk

FASHION