Era Wodnika, czyli jeszcze będzie pięknie

Nowy początek, nowa nadzieja. Nowa kolekcja Reserved 2021 przypomina, że nadeszła Era Wodnika, czyli jeszcze będzie pięknie.
.get_the_title().

Era Wodnika – z czymś wam się to kojarzy? Właśnie nadeszła era “globalnej świadomości” osławiona w czerpiącym z kontrkultury lat 60. musicalu “Hair” oraz przez ruch New Age. Czy czeka nas nowy porządek, oświecenie, liberalny, tolerancyjny świat? Tak twierdzą astrologowie. Epoki astrologiczne trwają około 2150 lat, a ich nazwy pochodzą od znaków zodiaku, ale następują w odwrotnej kolejności.

Właśnie nastąpiła zmiana i zaczęła się wyczekiwana Era Wodnika. Jej hasła przewodnie to wolność słowa, sumienia i wyznania, tolerancja, równouprawnienie, prawa obywatelskie.

Początek roku zawsze niesie nadzieję, nowe postanowienia, ale też ciekawość przyszłości, niepozbawioną marzeń czy pięknych wizji. Subtelna i finezyjna, ale też praktyczna, a więc mocno osadzona w rzeczywistości, nowa damska kolekcja Reserved, Age of Aquarius jest tego najlepszym przykładem.

Punktem wyjścia przy tworzeniu kolekcji Age of Aquarius była legenda o rybaku i syrenie, a także zderzenie dwóch światów: pragmatycznego, praktycznego i eterycznego, niedosłownego. To opowieść pełna kontrastów i przyciągających się przeciwieństw. Syrena, choć nierzeczywista, według baśni obiecuje prowadzić rybaka bezpiecznymi morskimi szlakami i chronić przed niebezpieczeństwem. Rybak, choć twardo stąpa po ziemi, daje się porwać tej obietnicy.

Bohaterką najnowszej sesji została Małgosia Bela, która już nie pierwszy raz współpracuje z Reserved.

W obiektywie Magdy Wunsche i Agnieszki Samsel prezentuje subtelną, nieoczywistą kolekcję marki.

Paleta kolorystyczna nawiązuje do chłodnych, zimowych, nadmorskich krajobrazów z mroźnym, błękitnym odcieniem wody i nieba, kredową barwą piasku czy złamaną bielą morskiej piany. Struktury wybranych materiałów odzwierciedlać mają z kolei cechy świata podwodnego, koralowców, skał, pereł.

W tej stonowanej estetyce powstały ubrania wygodne, funkcjonalne, ale też pełne zaskakujących akcentów i nowoczesnych rozwiązań. To delikatne, choć praktyczne okrycia wierzchnie: inspirowany sztormiakiem jasnoniebieski płaszcz, waniliowa kangurka z kapturem czy kurtka typu shacket. Uzupełniają je spodnie, w tym ogrodniczki nawiązujące do spodni wędkarskich, z charakterystycznymi klamrami i przednią kieszenią. Przeciwwagę stanowią niezwykle delikatne, ażurowe lub nawet transparentne romantyczne sukienki z marszczoną talią, spódnica z szeroką falbaną, bluzka z przeskalowanym, ozdobnym kołnierzem oraz dopasowany golf, swoją fakturą przywołujący na myśl morską pianę. Całości dopełniają miękkie swetry i dzianinowe spodnie.

Akcesoria zabierają nas w podróż do morskich głębin. Ręcznie pleciona perłowa torebka z wykończeniem w kształcie koralowców, ozdabiane perłami spinki do włosów i łańcuszek do okularów czy jedwabna apaszka z autorskim deseniem zainspirowanym podmorskim światem nawiązują do środowiska syreny. Dopełnione są przedmiotami praktycznymi, takimi jak wysokie kalosze, buty trapery i torba w typie żeglarskiego worka w tonacji złamanej bieli.

Pięknie noszą kolekcję ambasadorki marki Resrved, w tym Kat Tychoniewicz, czyli Kat Astro.

Zdjęcia: Wunsche&Samsel
Asystent fotografek: Wojtek Buczek
Modelka: Małgosia Bela
Włosy: Aga Wilk

FASHION