Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Estimon – torebki wegańskie z materiałów nowej generacji

To nie tylko sklep z torebkami. To unikalny koncept, łączący w sobie możliwość kupna unikalnych akcesoriów, ale i źródło wiedzy o prawach zwierząt i etycznym stylu życia w rytmie jak najbardziej slow
.get_the_title().

Estimon, założona przez Martę, to marka będąca wyrazem jej głębokiej miłości do zwierząt oraz pasji do mody. Marta od dzieciństwa opiekowała się zwierzętami, co ukształtowało jej zaangażowanie w działania na rzecz praw zwierząt i walkę przeciwko testowaniu kosmetyków na zwierzętach. Jej doświadczenia i pragnienie połączenia misji z modą zaowocowały stworzeniem marki oferującej luksusowe torebki i akcesoria produkowane bez cierpienia zwierząt.

Stawia na wegańskie i roślinne materiały, dbając jednocześnie o minimalizowanie wpływu na środowisko. Produkty są wytwarzane w małym zakładzie kaletniczym w Warszawie w limitowanych seriach, co nie tylko zapobiega nadprodukcji, ale także sprawia, że każdy produkt jest wyjątkowy.

Marka angażuje się również w szerzenie wiedzy na temat praw zwierząt i promowanie etycznego stylu życia.

Głównym materiałem, którego używają, jest materiał z kukurydzy. Zawiera aż 74 procent biomasy, czyli surowców roślinnych. Wykonany jest z wiskozy pochodzącej z dobrze zarządzanych lasów i biopoliuretanu pochodzącego z zasobów odnawialnych. Te biopoliole pochodzą z europejskich upraw kukurydzy i pszenicy wolnych od GMO, niespożywczych i niemodyfikowanych genetycznie. Materiał posiada certyfikat OEKO-TEX, który gwarantuje brak substancji szkodliwych dla zdrowia człowieka.  Materiał jest bardzo odporny na ścieranie i zabrudzenia. Swoją fakturą i zachowaniem w użytkowaniu bardzo przypomina skórę zwierzęcą.

Drugim materiałem, który jest używany, to materiał z winogron. Jego producentem jest firma Vegea®, która wraz z włoskimi winiarniami opracowała proces waloryzacji odpadów winiarskich: resztek winogron po produkcji wina. Proces produkcyjny jest wolny od toksycznych rozpuszczalników, metali ciężkich i substancji niebezpiecznych dla człowieka i środowiska. Vegea® posiada certyfikat GRS (Global Recycled Standard) i jest zgodna z najbardziej rygorystycznymi przepisami europejskimi (REACH). Otrzymali także nagrodę Global Change Award.

Okazjonalnie stosowany jest również Piñatex®, który powstaje z liści ananasa. Nie zawiera PVC, jest odporny na temperatury i wodoodporny. Piñatex jest łatwy w utrzymaniu i ma specyficzną, włóknistą strukturę. Wszystkie te materiały są przyjazne dla środowiska i posiadają  certyfikaty, które potwierdzają ich bezpieczeństwo i odpowiedzialne pochodzenie.

Estimon stawia na pasję do designu, jakość wykonania i doskonałe materiały nieodzwierzęce. Dba o planetę, dlatego unikają używania „eko-skóry” i materiałów PVC, a PU jest tylko dodatkiem do materiałów pochodzenia roślinnego.Dbają o najdrobniejsze szczegóły, takie jak opakowania less-waste, dobór wysokiej jakości, certyfikowanych materiałów oraz wspieranie małych, lokalnych, rodzinnych firm. Cały czas się rozwijają i szukają  nowych alternatyw dla skóry naturalnej, które będą wegańskie i przyjazne środowisku.  Fajne jest to , że 3% z każdego zakupu wędruje do Fundacji Zwierzęca Polana, walczącej o lepszą przyszłość dla zwierząt.

FASHION