Fiński startup produkuje ubrania z drewna

Otoczenie jasno daje nam do zrozumienia, że nadszedł czas na wprowadzenie alternatywnych rozwiązań w produkcji ubrań. Jaka jest odpowiedź kreatywnej części przemysłu mody? Planuje ona produkować ubrania zrobione z drewna.
.get_the_title().

Zrównoważony rozwój to najistotniejsze słowo współczesnej branży mody. Przemysł, który w ogromnym stopniu przyczynia się do wyniszczania środowiska, powoli zaczyna brać odpowiedzialność za swoje czyny.

Kolejne marki decydują się na zrównoważone rozwiązania, które pozwalają na poszanowanie dóbr natury.

Jednym z takich rozwiązań jest pomysł fińskiego startupu, który opracował nową metodę tworzenia ekologicznych ubrań z drewna.

Spinnova

Głównym celem działalności startupu Spinnova jest szukanie lepszych rozwiązań dla przyszłości. Obecnie ubrania produkowane są z materiałów syntetycznych, które są oczywistą szkodą dla środowiska lub z materiałów naturalnych, takich jak bawełna, która niestety utraciła już swoją ekologiczną wartość. Dzisiaj bawełna jest jednym z najbardziej szkodliwych dla środowiska materiałów, przy którego uprawie dochodzi do masowego i trwałego zatrucia gleby. Na szczęście Spinnova wciela głośne deklaracje w życie i sprawdza, jak można produkować ubrania w zgodzie z otaczającym nas światem.

Spinnova x Marimekko

Jednym z innowacyjnych pomysłów jest produkowanie ubrań z drewna. Chociaż nie jest to całkowicie nowa metoda, do tej pory drewniany materiał był uzyskiwany na drodze chemicznej, co nie wykluczało szkodliwego wpływu na środowisko.
Spinnova opracowała metodę mechaniczną, która jest całkowicie ekologiczna. Według badań prowadzonych przez fiński startup dobrze rozplanowana produkcja materiału z drewna ma szansę całkowicie zastąpić szkodliwą produkcję bawełny.

Co więcej, nowa technologia umożliwia także recykling zniszczonych ubrań, co oznacza w pełni zamknięte koło maksymalnie wykorzystujące drewniany materiał.

Jak będą wyglądały ubrania zrobione z drewnianego materiału? Efekty pracy fińskiego startupu mogą nas już wkrótce bardzo pozytywnie zaskoczyć.

Tekst: MW

FASHION