Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

FLWRDWN – puchówka inna niż wszystkie. Jest wypełniona polnymi kwiatami

„Witajcie w przyszłości zapewniania poczucia ciepła” – ogłasza na swojej stronie marka Pangaia i przedstawia nam efekt 10 lat pracy, czyli kurtkę FLWRDWN.
.get_the_title().

Póki co nic nie wskazuje na to, żeby tej zimy czekały nas siarczyste mrozy. Mimo grudnia, temperatura za dnia praktycznie nie spada poniżej zera, a białe święta pozostaną białe jedynie w piosence Binga Crosby’ega.

Nauczeni doświadczeniem drogowców i kierowców, których zima rok w rok zaskakuje, powinniśmyjednak zaopatrzyć się w ciepłą kurtkę.

Jeśli na sercu leży nam i dobro zwierząt, i naszej planety – to taki zakup może okazać się niemałym problemem. Marka Pangaia znalazła jednak na to radę.

To wcale nie było takie proste – optymalne rozwiązanie było poszukiwane, opracowywane i testowane przez prawie dekadę. Efektem tych prac jest kurtka FLWRDWN (wymawiane jako „flower-down”).

Jej wypełnienie nie pochodzi od zwierząt, nie jest także stworzone ze sztucznych, nieprzyjaznych dla środowiska materiałów.

Marce Pangaia udało się opracować patent na użycie polnych kwiatów i znajdujących się w nich biopolimerów bez jakiejkolwiek straty dla jakości i trwałości produktu końcowego. I przede wszystkim – kurtka jest naprawdę ciepła!

Pochodzenie użytych do stworzenia FLWRDWN polnych kwiatów nie jest przypadkowe. „Zbieramy je z terenów otoczonych szczególną troską, nie niszcząc ekosystemu zapewniającrgo przetrwanie lokalnych gatunków motyli. Dzięki stworzeniu tak naturalnych warunków dodatkowo udaje się nam zredukować emisję gazów i zużycie wody, która normalnie byłaby potrzebna do nawadniania takiego terenu” – tłumaczy Pangaia.

ThePangaia.com

Zachowanie trwałości i funkcjonalności naturalnych składników użytych do wypełnienia kurtki możliwe jest dzięki zastosowaniu specjalnego aerożelu. Ten składnik jest też w dużej mierze odpowiedzialny za zachowanie termoizolacji kurtki.

ThePangaia.com

„Kwiaty dostarczają ci ciepło, więc ani gęsi, ani kaczki nie muszą dostarczać swoich piór!” – podsumowuje Pangaia, przypominając o tym, że produkt jest nie tylko ciepły, hipoalergiczny, ale też całkowicie cruelty-free. Osoby, które nie chcą nosić ubrań powstałych z użyciem materiałów odzwierzęcych, zazwyczaj mają wybór ograniczony do rzeczy wypełnionych tzw. puchem syntetycznym. A tu pojawia się drugi problem – w czasach, kiedy konsumenci mają coraz większą świadomość tego, jak plastik i materiały syntetyczne szkodzą naszej planecie, wiele osób chciałoby mieć możliwość zakupu kurtki, której skład i wykonanie będzie przyjazne środowisku.

W wypadku FLWRDWN właśnie tak jest, bo poza naturalnym, kwiecistym wypełnieniem, składa się na nią powłoka wierzchnia i podszewka, które zostały uszyte pochodzących z recyklingu materiałów – nylonu i poliestru.

Nie mogło być inaczej, skoro Pangia wyraźnie podkreśla, że każde zastosowane przez nią rozwiązanie ma być odpowiedzią na problemy klimatyczne dzisiejszego świata i służyć środowisku naturalnemu. „Jesteśmy globalnym kolektywem, w którym bije jedno serce, ale pracuje wiele rąk – naukowców, technologów, projektantów” – czytamy na oficjalnej stronie marki. – „Tworzymy produkty, które sprawdzą się w każdej sytuacji – i w zwykłym, codziennym życiu, i w warunkach ekstremalnych. Tworzymy je z wykorzystaniem inteligentnej technologii i możliwie jak największej ilości elementów pochodzących z recyklingu lub pozyskiwanych w inny sposób z uwzględnieniem zrównoważonego rozwoju.”

ThePangaia.com

Za całkowicie nowatorskimi rozwiązaniami, okupionymi latami badań, stoją też niestety spore koszty. Dlatego cena tych puchówek zdecydowanie przewyższa te, które dostępne są w każdej sieciówce. Za egzemplarz o krótszym kroju zapłacimy 2000 złotych, a dłuższy fason kosztuje ok. 2850 złotych. Biorąc jednak pod uwagę wszystkie jej zalety – w tym przede wszystkim ekologię, cruelty-free, biodegradowalną i superciepłą kurtką – warto!

Kurtki można kupić tutaj.

Zdjęcie główne: ThePangaia.com
Tekst: KD

FASHION