Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Fryzura na „czeskiego piłkarza” powraca? Oto najlepsze stylizacje z festiwalu mulleta

Mullet, czyli fryzura, która łączy czeskich piłkarzy z lat 80. z Rihanną, Davidem Bowie i Chuckiem Norrisem, może wkrótce powrócić na ulice. W Australii odbył się nawet festiwal tego uczesania – wybraliśmy najlepsze stylizacje tej imprezy, które mogą was zainspirować.
.get_the_title().

Mullet cieszył się popularnością w latach 80. Nosił go m.in. Richard Dean Anderson – odtwórca tytułowej roli w serialu „MacGayver” – George Clooney, czy podbijający wówczas listy przebojów piosenkarz Limahl. Fryzura ta znana była jednak nie tylko na Zachodzie. W Polsce, głównie za sprawą reprezentacji piłkarskiej Czechosłowacji, styl ten nazywany był „fryzurą na czeskiego piłkarza”.

RICHARD DEAN ANDERSON JAKO MACGYVER
Młody George Clooney
Limahl
David Bowie, 1973

Wszystkim, którzy nie urodzili się w latach 80. i kompletnie nie wiedzą o co chodzi, tłumaczymy: chodzi o oldschoolowe cięcie, charakteryzujące się długimi włosami z tyłu głowy oraz krótkimi z przodu i po bokach.

Mullet już kilka razy wracał do mainstreamu. Fryzura noszona była m.in. przez Rihannę i Kate Moss, uczesanie pojawiło się też kilka lat temu w kampaniach takich marek jak Marc Jacobs czy Jean Paul Gaultier.

Rihanna

Wiele wskazuje na to, że mullet (lub fryzura na czeskiego piłkarza) może powrócić i w tym sezonie. Jeden z brytyjskich salonów fryzjerskich hashtagiem #mulletcomeback oznaczył ten rodzaj fryzury w nieco odświeżonej wersji. Fryzura ta lansowana była na pokazach Goshy Rubchinskiyego, nosił ją też Billy ze „Stranger Things”, którego postać i styl wzbudziła duże zainteresowanie w social media.

Gosha Rubchinskiy Fall 2015
Gosha Rubchinskiy Fall 2015
Gosha Rubchinskiy Fall 2015
Billy ze „Stranger Things”

W Australii odbył się nawet specjalny festiwal – „Mulletfest”, podczas którego można było spotkać fanów tej nietypowej fryzury. Wybraliśmy dla was najlepsze stylizacje z tej imprezy, które mogą was zainspirować do wypadu do fryzjera.

Tekst: AC
Źródło: Konbini

FASHION