Futurystyczna męska kolekcja Dior Pre-Fall 2019

Kim Jones eksperymentuje z nową estetyką. Projektant, który do tej pory znany był z przemycania ulicznego stylu do męskich kolekcji luksusowych marek, tym razem zaprezentował w Tokio zaskakującą futurystyczną wizję mężczyzny Diora.
.get_the_title().

W centrum wybiegu znajdowała się rzeźba kobiety-robota autorstwa japońskiego artysty Hajime Sorayama. To ona nadała ton i oprawę całemu show, podczas którego goście mogli podziwiać najbardziej futurystyczną kolekcję w historii domu mody Dior. To nie jedyna osoba, która współpracowała z Jonesem przy tworzeniu unikatowych sylwetek.

Projektanci dodatków – Matthew Williams i AMBUSH Yoon stworzyli wyjątkowe akcesoria, które dopełniły nową wizję przyszłości.

Biżuteria rodem z filmów science fiction, paski, kamizelki i wykończenia świetnie współgrają z prostymi formami zaproponowanymi przez Jonesa w kolekcji Pre-Fall 2019.

Surowy design ozdobiony srebrnymi, metalicznymi akcesoriami to propozycja zaskakująca, ale w pewien sposób fascynująca.

Jones pokazał modę przyszłości w ciekawy i nienawiązujący do dystopii sposób. Zaproponował rozwiązania, które mogą spodobać się wielu osobom zakorzenionym w czasie teraźniejszym. Zamiast kreować wizję oderwaną od kontekstu czasu, płynnie przeszedł z tego, co dzisiaj, do tego, co czeka nas jutro. Tokio okazało się także najlepszym miejscem na premierę futurystycznych sylwetek, które zostały przyjęte z wielkim entuzjazmem przez gości zafascynowanych nową technologią i wszystkim, co zmierza w stronę niedalekiej przyszłości.

Tekst: Malwa Wawrzynek
Zdjęcia highsnobiety.com

FASHION