Futurystyczne okulary inspirowane wczesnymi pracami Andy’ego Warhola

Firma Retrosuperfuture, we współpracy z Andy Warhol Foundation, zaprojektowała okulary przeciwsłoneczne, które zainspirowane są wczesnymi szkicami czołowego przedstawiciela pop-artu.
.get_the_title().

Retrosuperfuture to włoska firma zajmująca się projektowaniem i produkcją okularów. Tym razem, we współpracy z Andy Warhol Foundation, stworzyła serię okularów przeciwsłonecznych, których szkła ozdobione są ilustracjami oczu i źrenic. Inspiracją do powstania kolekcji były wczesne szkice samego Andy’ego Warhola.

futurystyczne okulary

Futurystyczna kolekcja jest zwieńczeniem 4 lat współpracy pomiędzy marką a fundacją. Brand pragnął stworzyć projekty, które łączyłyby w sobie zarówno wykorzystanie współczesnych technologii i materiałów z zachowaniem nawiązania do ruchu pop-art. Obydwa modele mają na soczewkach nadrukowane ilustracje oka, które widoczne są jedynie po zewnętrznej stronie szkieł. Pierwszy z nich posiada grube, owalne ramki w kolorze różowego szkła, otaczające srebrne soczewki. Drugi to minimalistyczne połączenie nosków z zausznikami, stworzone z materiału powlekanego srebrem. Obydwa modele ozdobione są autografem Warhola na zausznikach.

futurystyczne okulary futurystyczne okulary futurystyczne okulary

FASHION