Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Gotycka apokalipsa, czyli Gucci buduje Arkę Noego w najnowszej kampanii marki

Alessandro Michele tym razem sięgnął do biblijnego potopu i Arki Noego. W strugach deszczu rodzina Gucci wraz ze zwierzętami wszelkich gatunków odpływa Arką w nieznaną przyszłość.
.get_the_title().

Najpierw ukazały się zdjęcia, w których główną rolę gra Harry Styles z jagniętami i prosiaczkami na rekach. To zaskakujące połączenie okazało się jednak tylko preludium do najnowszej kampanii Gucci, w której zobaczymy nie tylko piękne ubrania, ale też zwierzęta.

Michele słynie z czerpania inspiracji z kanonów szeroko pojętej sztuki i dziedzictwa kulturowego Europy, dlatego nie powinno nikogo dziwić, że  sięgnął do księgi, w której symbolizm i alegorie dostarczają niekończących się źródeł inspiracji.

Spośród wszystkich historii i przypowieści projektant upodobał sobie szczególnie jedną — opowieść o Arce Noego.

Wielkość przedsięwzięcia robi wrażenie. W filmie promującym kolekcję Cruise 2019 tygrysy idą równym krokiem z owieczkami, krowami, lamami, strusiami, wielbłądami i innymi zwierzętami, które nie koegzystują ze sobą w naturalnym środowisku. Modele ubrani w piękne stroje Gucci prowadzą różne gatunki w stronę drewnianej Arki, która ma im zagwarantować schronienie przed wielkimi deszczami.

Krótkometrażowy film wyreżyserowany przez Glena Luchforda doskonale oddaje atmosferę biblijnej opowieści, idyllicznych krajobrazów i rzeczywistości, w której harmonijna koegzystencja gatunków nikogo nie zaskakuje. Piękne zdjęcia, które są częścią kampanii, zachwycają płynnym połączeniem współczesności ze starotestamentową opowieścią. I chociaż pojawiły się głosy poddające w wątpliwość etyczny wymiar kampanii, nie można jej odmówić rozmachu i porywających, utopijnych kadrów.

Tekst: Malwa Wawrzynek
Zdjęcia: Glen Luchford Gucci Gothic Cruise 2019

FASHION