Haulternative – akcja zachęcająca do przeprowadzenia rewolucji w swojej szafie bez zakupu nowych ubrań

Za tą inicjatywą stoi organizacja Fashion Revolution, która od 2013 roku różnymi działaniami wspiera rewolucję w modzie, mówiąc stop nadmiernemu konsumpcjonizmowi. Rok 2019 rozpoczyna hasłem Haulternative2019.
.get_the_title().

Przyczynkiem do powstania Fashion Revolution była tragedia w Bangladeszu, gdzie w 2013 roku zawalił się kompleks fabryczny Rana Plaza. Od tego czasu organizacja w dużym stopniu skupia swoją uwagę na nakłanianiu przedstawicieli branży odzieżowej do wdrażania coraz bardziej odpowiedzialnych praktyk. Nie zapomina jednak również o nas – konsumentach.

W końcu jesteśmy kluczowym ogniwem zmian, bez którego żadna rewolucja w przemyśle modowym nie mogłaby się odbyć.

Dlatego Fashion Revolution, oprócz nieustannego zwracania się do producentów ubrań z prośbą o informacje o tym, czy ich produkty zostały wykonane zgodnie z zasadami fair trade, zachęca nas do wprowadzania w życie nowych, dobrych modowych nawyków.

Haulternative to projekt, który możemy przeprowadzić w 2019 roku w naszej szafie, a tym samym na świecie. Pod tym hasłem kryje się zbiór różnych działań, z których możemy wybrać najbardziej pasujące nam wyzwania i podjąć się ich w najbliższym czasie. Oczywiście najlepiej będzie spróbować uskutecznić je wszystkie!

U podstaw idei haulternative leży tworzenie alternatywy dla popularnych w social mediach hauli ubraniowych, w ramach których youtuberki i influencerki pokazują na filmikach, co takiego udało im się upolować na zakupach. Fashion Revolution proponuje, aby zrobić to samo, ale… bez kupowania nowych ubrań.

Źródło: Facebook @FashionRevolutionPoland

Haulternative to odświeżenie garderoby w zupełnie inny sposób niż przychodzi nam pewnie w pierwszym momencie do głowy, zwłaszcza teraz – w okresie wyprzedaży. Bazuje na 8 pomysłach na rewolucję w szafie bez dokonywania zakupów. Wśród proponowanych akcji znajdziemy swap, DIY, slow, love story, ethical, second hand, broken&beautiful i fashion fix.

Opracowanie F5 via Fashion Revolution Poland

Fashion Revolution zachęca do nagrania swojego filmiku, w którym zaprezentujemy obserwatorom naszych social mediów, w jaki sposób przeprowadziliśmy w rewolucję w swojej garderobie. Wideo najlepiej opublikować podczas Fashion Revolution Week, który będzie trwać od 22 do 28 kwietnia 2019 roku.

Akcja ma trwać cały rok, ale coś czujemy, że każdy, kto będzie w niej brał czynny udział pozostanie po jasnej stronie mocy i zmieni swoje ubraniowe nawyki już na zawsze.

Jeśli się do niej przyłączycie, koniecznie pamiętajcie o tym, żeby pochwalić się rezultatami swojego udziału na zdjęciach i filmikach oznaczając je tagiem #haulternative2019

Źródło: InstaStories Aneta Szpura @areta

Tekst: Kinga Dembińska

FASHION