Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Idzie nowe dziwne w makijażu

Branża beauty coraz częściej zachęca nas do eksperymentowania.
.get_the_title().

Makijażowe obsesje zmieniają się i ewoluują wraz z otaczającym nas światem oraz niewyobrażalnym oddziaływaniem social mediów. TikTok i Instagram to podstawowe platformy do tworzenia i popularyzowania trendów, również makijażowych.

Branża beauty stała się inkluzywna, otwarta na twórców i ich pomysły. Makijażyści zostali artystami, których dzieła w mediach społecznościowych oglądają miliony.

@rowisinghThink PINK (and glitter brows)♬ оригинальный звук – xlarssx

 

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez NikkieTutorials (@nikkietutorials)

Rozwój przemysłu kosmetycznego przynosi wiele możliwości. Nie obowiązuje już jeden określony kanon piękna. Syrenie czy podkrążone oczy, makijaż na 'clean girl’ czy brokat rodem z 'Euforii’? Każdy z nas może wyrażać siebie i swoją tożsamość, odrzucając przy tym narzucone standardy społeczeństwa.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez ☆jAzZeLLe☆ (@uglyworldwide)

Co ciekawe, nie dotyczy to jedynie konsumentów. Wielu profesjonalistów również postanowiło kreatywnie się rozwijać. Wizażystka Isamaya Ffrench, która pracowała dla Byredo Makeup, Burberry i Christiana Louboutina, wprowadziła na rynek kosmetyki inspirowane BDSM.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez ISAMAYA BEAUTY (@isamayabeauty)

Makijaż przybrał także formę zabawy. Czujemy się o wiele mniej skrępowani, maskując i niwelując niedoskonałości specjalnymi naklejkami w kształcie gwiazdek lub serduszek.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez STARFACE (@starface)

Gwiazdy również przyczyniają się do powstawania trendów, eksperymentując ze swoim wyglądem na oczach milionów fanów. Niekwestionowanymi trendsetterkami w kwestii brwi oraz zaskakującego makijażu stały się Doja Cat i Julia Fox. Piosenkarka podczas live’a na Instagramie zgoliła brwi, twierdząc, że po prostu nie lubi mieć tam włosków. Od tamtej pory Doja lansuje look z dorysowanymi brwiami, uzupełniając go kolorowym make-upem.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Doja Cat (@dojacat)

Julia Fox wkroczyła na hollywoodzkie salony, podbijając serca miłośników nieszablonowego makijażu. Celebrytka oprócz swoich stylizacji zasłynęła także kruczoczarną, rozmazaną kreską i rozjaśnionymi brwiami. Jej ikoniczny look stał się memem oraz inspiracją dla fanów niekonwencjonalnych rozwiązań makijażowych.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez (@juliafox)

Branża beauty wciąż się zmienia, a kolejne trendy rodzą się każdego dnia, oferując nam coraz więcej możliwości wyrazu i artystycznych inspiracji. Czym jeszcze nas zaskoczą? Na odpowiedź raczej nie będziemy długo czekać.

Zdjęcie główne: Instagram.com/juliafox
Tekst: OP

FASHION