Isabel Marant zachwyca szykiem w prostej odsłonie

Jeśli macie poczucie, że w dzisiejszej modzie nic do siebie nie pasuje i wszystko tworzone jest na opak, poświęćcie chwilę na przyjrzenie się projektom Isabel Marant. Ta francuska mistrzyni szyku od lat zachwyca kobiety na całym świecie i patrząc na jej ostatnią kolekcję, trudno się temu dziwić.
.get_the_title().

Teraz, kiedy Phoebe Philo nie projektuje już dla domu mody Céline, paryżanki i wielbicielki paryskiej mody zwracają swoje głowy w jedną stronę. W stronę Isabel Marant.

Obecna jest ona na rynku od niemal 25 lat i przez cały ten okres zdołała utrzymać się na stanowisku głównej projektantki swojej marki, co w czasach wielkich modowych koncernów nie jest wcale takie oczywiste.

Charakter jej domu mody jednoznacznie kojarzony jest z paryskim stylem, w którym nie brakuje elegancji, nonszalancji i tego czegoś, co widzą wszyscy, ale czego nikt nie potrafi opisać słowami. Ten składnik „x”, tak typowy dla paryskiego szyku, zdołał wprowadzić Marant na szczyt branży mody.

Jej strategia marketingowa nie opiera się na głośnych współpracach z wpływowymi celebrytami. Marant oferuje konsekwentne projekty, które urzekają kobiety we Francji i poza jej granicami. Co w nich jest zachwycającego? Przede wszystkim to, że projekty Marant są praktyczne. Isabel tworzy zestawy, które można kupić w komplecie i założyć bez zastanowienia się, czy to aby na pewno do siebie pasuje.

Brak tutaj abstrakcji, obecnej u wielu współczesnych kreatorów mody, ale nie oznacza to nudy i przewidywalnych projektów. Pomimo wielu lat tworzenia, Marant nadal potrafi podać na tacy świeże, nieoczywiste kompletne zestawy ubrań, które zachwycają fasonem, kolorem i tkaniną.

Najbardziej zachwycają jednak tym, jak łatwo i szybko można połączyć je z innymi, często bardzo podstawowymi elementami garderoby. To moda tworzona dla kobiet, które kochają szyk, ale na co dzień istotniejsza jest dla nich wygodna i uniwersalna garderoba. Jeśli mogą dodać do niej element, który sprawi, że z pozoru prosty strój zamieni się w kreację godną sesji w magazynie, to kupują te projekty w całości.

Ostatnia kolekcja Isabel Marant to najlepsze portfolio tej francuskiej marki. Widoczne w niej jest całe DNA, nad którym marka pracowała przez ostatnie 25 lat. Każde zdjęcie przedstawia zestaw niewymagający żadnych poprawek, każdy element, każde akcesorium znajduje się na właściwym miejscu. Większość projektów opiera się na klasyce paryskiej mody: dobrze skrojone spodnie, bluzka, podkoszulek, marynarka czy sweter, które nadają charakter całej stylizacji. Nie brakuje kolorystycznego akcentu, a każda sylwetka uzupełniona jest o eleganckie dodatki, jak zdobiony pasek lub szykowne kolczyki.

To projekty, które można założyć do pracy i na paryski tydzień mody.

Uniwersalność propozycji od Isabel Marant to jej czołowy atut. Jeszcze większą zaletą jest dodanie do tej uniwersalności lekkości, niewymuszonej elegancji oraz tego tajemniczego składnika, który jest kwintesencją przepisu na jeden z najlepszych francuskich domów mody.

Isabel Marant Resort 2019
Isabel Marant Resort 2019
Isabel Marant Resort 2019
Isabel Marant Resort 2019
Isabel Marant Resort 2019
Isabel Marant Resort 2019
Isabel Marant Resort 2019
Isabel Marant Resort 2019
Isabel Marant Resort 2019
Isabel Marant Resort 2019

Tekst: MW

FASHION