Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Jak powstawała sylwestrowa kolekcja Reserved x British Vogue?

Olśniewająca kolekcja sylwestrowa Reserved x British Vogue powstała, aby w tę wyjątkową noc każda kobieta czuła się elegancko, odświętnie i luksusowo.
.get_the_title().

Sylwestrowa kolekcja Reserved x Vogue pojawiła się w sklepach marki 6 grudnia. Donosiliśmy już wam, jak na międzynarodowe premiery odbywające się w Londynie, Warszawie, Frankfurcie i Hamburgu ubrały się zaproszone modelki, redaktorki i blogerki, których stylizacje mogą stanowić dawkę sylwestrowej inspiracji. Połączenie estetyki Reserved oraz brytyjskiego Vogue dało nowoczesne, eleganckie i zaskakujące efekty.

Kolekcja „Curated by British Vogue” inspirowana jest latami 80. oraz totalnym glamourem Studio 54.

Składa się z dziesięciu elementów z kolekcji Reserved Party 2018 oraz kilkunastu projektów wybranych przez redakcję brytyjskiego magazynu.

Jak wyglądała praca nad tą wyjątkową kolekcją?

Redaktorki Vogue – Dena Giannini i Holly Roberts współpracowały z projektantami Reserved w studiach projektowych Reserved w Warszawie, tworząc mood boardy, uzgadniając sylwetki i wspólnie z projektantami podejmując decyzje dotyczące tkanin i wykończeń poszczególnych modeli.

Chcieliśmy mieć pewność, aby ta kolekcja przypadła do gustu wszystkim kobietom uwielbiającym Vogue i wszystkim kobietom uwielbiającym Reserved – tłumaczy Dena Giannini. Redaktorki i projektanci dołożyli więc wszelkich starań, aby elementy tej kapsułowej kolekcji dało się zestawiać w różnych konfiguracjach, za każdym razem osiągając wyjątkowy efekt, który przypaść może do gustu każdej kobiecie.

Kolekcja powstała z myślą o świątecznych okazjach, dlatego projektanci postawili na materiały, które są luksusowe, eleganckie i glamour.

Z tego powodu w projektach wykorzystano żorżetę czy żakard, a niektóre z ubrań przyozdobione zostały kojarzącymi się z sylwestrowymi balami cekinami, których blask odsyła do pełnych przepychu kreacji z legendarnego Studio 54.

W wieczorowej kolekcji „Curated by British Vogue” znajdziemy zarówno sukienkę z pluszowego aksamitu, jak i szerokie spodnie ze smokingową marynarką i niezależnie od tego, na co się zdecydujemy, pewne jest jedno – w sylwestrową noc będziemy się wyróżniać i lśnić na parkiecie.

STYLIZACJA: DENA GIANNINI, HOLLY ROBERTS
ZDJĘCIA: JON GORRIGAN

FASHION