Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Japoński mistrz ulicznej fotografii modowej opublikował online 100 numerów swego pisma z lat 80. i 90.

Moda uliczna sprzed trzech dekad do dziś może być źródłem inspiracji.
.get_the_title().

Shoichi Aoki to prawdziwa legenda ulicznej fotografii modowej. Przygodę z nią rozpoczął od dokumentowania ciekawie ubranych osób w słynnej tokijskiej dzielnicy Harajuku. Stworzył takie pisma jak „STREET”, „TUNE” i „FRUiTS”. Pierwsze z nich trafia właśnie do internetu. Choć Aoki stał się sławny raczej za sprawą istniejącego od 1997 do 2017 roku „FRUiTS”, warto zwrócić uwagę także na „STREET”.

Założony w 1985 roku magazyn dokumentuje styl lat 80. i 90.

Zdjęcia prezentujące modę uliczną wykonane zostały w Londynie, Nowym Jorku czy Paryżu, znaczna część podczas fashion weeków.

Są też numery tematyczne. Na przykład numer 44 w całości poświęcony jest jednemu pokazowi Vivienne Westwood, a numer 48 – Jeana Paula Gaultiera. Wszystkie bez wyjątku są kopalnią modowych inspiracji. Na stronie fotografa pojawiło się właśnie 100 archiwalnych numerów „STREET”.

Musimy jednak rozczarować wszystkich, którzy przyzwyczaili się ostatnimi czasy do darmowych plików udostępnianych na potęgę przez artystów i instytucje – za ten pakiet trzeba zapłacić.

100 numerów kosztuje 289 dolarów. Jest też nieco bardziej budżetowa wersja – za 30 dolarów dostaniecie 10 numerów „STREET”.

Zdjęcia: Shoichi Aoki
Tekst: NS

FASHION