Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Klasyczny portret z okularami Gucci? Na Instagramie sztuka nie zna granic

Moda i sztuka to siostry bliźniaczki. Nie zgadzacie się z tym? Koniecznie sprawdźcie instagramowe konto @mystendhalsyndrome.
.get_the_title().

Konta na Instagramie, w których sztuka gra główną rolę, cieszą się sporą popularnością. Niegdyś cieszył się nią profil @chalametinart, który potwierdza to, co widać gołym okiem: Timothée Chalamet ma ponadczasowo piękne rysy twarzy. Ze sztuką komponują się doskonale. Nie gorzej komponują się z nią też współczesne akcesoria i projekty z dziedziny mody.

Moda i sztuka od dekad idą w parze i dyskusja na temat tego, czy mogą tworzyć zgrany duet, powinna zostać natychmiast ucięta.

Profil @mystendhalsyndrome udowadnia, że nie ma bardziej zgranej pary.

Antonio Patruno Randolfi tworzy sztukę na nowo. Okrasza ją dozą współczesnej mody. Tutaj dodaje okulary lub spinkę od Gucci, tam wzorzysty kapelusz od Kenzo, a jeszcze gdzie indziej kurtkę Versace. Punktem wyjścia są portrety, na których punkcie Randolfi ma prawdziwą obsesję. To tłumaczy też nazwę profilu, która nawiązuje do tak zwanego Syndromu Stendhala, który przejawia się chwilowymi zaburzeniami (zawroty głowy, kołatanie serca, potliwość, a nawet halucynacje) spowodowanymi widokiem dzieł sztuki zgromadzonych na małej przestrzeni. Kto choć raz doświadczył tego syndromu ten z pewnością pokocha @mystendhalsyndrome. Moda i sztuka, zamiast się nawzajem inspirować, tworzą tu spójną całość. Jedno z najlepszych instagramowych odkryć tego roku!

Tekst: Malwa Wawrzynek

FASHION