Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Kolagenowa kolekcja ubrań

Czy nie byłoby cudownie mieć młodą i jędrną skórę wyłącznie dzięki noszeniu odpowiednich ubrań? Teraz jest to coraz bliżej, bo jedna z marek odzieżowych właśnie wypuściła na rynek kolekcję ubrań kolagenowych.
.get_the_title().

Kolagen jest jednym z najważniejszych składników używanych w przemyśle kosmetycznym. Z biegiem lat jego ilość w naszej skórze ulega zmniejszeniu, co skutkuje utratą jędrności i elastyczności. Branża kosmetyczna prześciga się więc w produkowaniu nowych kremów i balsamów o cudownym działaniu przywracającym młody wygląd skóry. Magicznym składnikiem każdego z tych preparatów jest właśnie kolagen, który teraz wkracza także na rynek odzieżowy.

Marka Buki, która sama siebie określa jako technologicznie zaawansowaną luksusową markę sportową, stworzyła kolekcję ubrań kolagenowych.

Kolagen umieszczony jest pomiędzy włóknami materiału i ma bezpośrednio przylegać do skóry.

Właściciel marki zastrzega jednak, że nie obiecuje jakoby jego kapsułowa kolekcja miała poprawić jędrność czy elastyczność skóry. Głównym zadaniem kolagenowych ubrań jest pozostawienie skóry nawilżonej i przyjemnej w dotyku. Dodatkowo ubrania kolagenowe marki Buki chronią skórę przed negatywnym wpływem promieni UV.

Znawcy tematu bardzo sceptycznie podchodzą do kolagenowej kolekcji marki Buki. Brakuje rzetelnych testów na udowodnienie rzeczywistego wpływu kolagenu zawartego w materiale na poprawę wyglądu skóry. Niektóre badania pokazują wręcz, że aplikowanie kolagenu bezpośrednio na skórę nie przynosi żadnych korzyści.

Zdaniem niektórych kosmetologów, zamiast więc wydawać niemałe pieniądze na „rewolucyjne” ubrania (168 dolarów za golf), lepiej zainwestować w dobry krem lub balsam, który oprócz kolagenu będzie posiadał wiele innych składników odżywczych.

Jadnak bez względu na to, czy kolagenowe ubrania marki Buki okażą się przełomowym produktem, sam fakt powstawania takich kolekcji pokazuje, jaki potencjał drzemie w materiałach i zaawansowanych technologiach wykorzystywanych w sektorze odzieżowym.

Tekst: MW

FASHION