Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Kolekcja butów i okularów polskiej projektantki zainspirowana twórczoscią Wesa Andersona

Agata Bednarek nie ukrywa, że jej projekty są silnie zakorzenione w estetyce wylansowanej przez Wesa Andersona. Zobaczcie sesję zdjęciową jej produktów, które także wyglądają jak kadry z filmów tego znanego reżysera.
.get_the_title().

Kolekcja 'MAN-CHILD’ Agaty Bednarek jest inspirowana wizerunkiem dojrzałego i niezależnego dziecka oraz dziecinnych-dorosłych w twórczości Wesa Andersona. Nawiązuje także do struktury wizualnej jego filmów. Głównym założeniem kolekcji było odejście od infantylizacji mody dziecięcej oraz uchwycenie osobowości dziecięcego bohatera. W świecie Wesa dorośli i dzieci stawiani są na równi, stąd założenie, że każdy model z kolekcji może zostać wyprodukowany w dowolnym rozmiarze – zarówno dziecięcym, jak i dorosłym. Grupą docelową Bednarek są więc zarówno najmłodsi, jak i najstarsi.

Kolory dominujące w kolekcji to millenial pink, pastelowy żółty, burgund oraz szmaragdowa zieleń. To także wyraźne nawiązanie do słodko-gorzkich filmów reżysera.

Wszystkie wzory są interpretacją klasycznych modeli butów. Wydłużony trójkątny nosek kolekcja zawdzięcza inspiracji latami 60., tak samo jak zapięcia wokół kostki czy wiązane buty typu oxford – będące również jednym z najbardziej rozpoznawalnych modeli obuwia z filmów Wesa Andersona (podobnie zresztą jak brązowe mokasyny pojawiające się w produkcji 'The Royal Tenenbaums’). Pomimo odniesień do klasyki w projektach nie brakuje eksperymentów w zakresie konstrukcji, zestawień kontrastowych struktur.

Okulary dziecięce 'MAN-CHILD’ są elementem uzupełniającym obuwie. Ich styl nawiązuje do uwielbianych przez bohaterów Wesa Andersona lornetek i motywu podglądania.

Zdjęcia: Baltazar Fajto

FASHION