Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Kolekcja inspirowana Dzikim Zachodem rozpala ducha Harlemu

Współczesny miejski kowboj wprost z Harlemu? Gap i legenda Nowego Jorku Dapper Dan ponownie łączą siły. Nowa wiosenna kolekcja 'Western' to hołd dla Harlemu i niepokornego ducha Dzikiego Zachodu.
.get_the_title().

GAP powraca z nową wiosenną kolekcją we współpracy z projektantem Dapper Danem. Kolekcja inspirowana Dzikim Zachodem rozpala ducha Harlemu i nawiązuje do wizerunku współczesnego miejskiego kowboja. Kolekcja GAP x DAP po raz kolejny udowadnia, że modą można się bawić, do tego niezależnie od wieku.

Dapper Dan pokazuje, że można inspirować młodych, mając 80-tkę na karku. Projektant ubierał Missy Eliot, Salt-N-Pepa, Mike’a Tysona czy Jay’a-Z.

Projektant wspólnie z amerykańskim brandem odzieżowym od kilku lat stawiają na eksperymentalne rozwiązania, łącząc je z klasykami.

Stylówka znana jako 'harlem dandy’ jest nierozłącznie kojarzona z korzeniami Harlemu, jego społecznością, hip-hopem i Dapper Sanem.

Dapper Dan (Daniel R. Day) stworzył styl, który pokochali ludzie na całym świecie. Wielkie logotypy, napisy, krzykliwe kurteczki – Day tworzył modę dla tych, którzy chcieli luksusu, ale nie był im pisany. W 1982 roku otworzył na Harlemie swój sklep, a uliczne wychowanie, umiejętności radzenia sobie na ulicy wykorzystuje w branży modowej i prowadzeniu biznesu.

Bluza z logo GAP x DAP, która zapoczątkowała dwuletnią współpracę marki z Dapper Danem teraz zaprezentowana została w nieco innej odsłonie. Jest dostępna w czterech nowych wersjach kolorystycznych. Wiosenna kolekcja 'Western’ jest jeszcze bogatsza niż poprzednie odsłony współpracy. Pojawiły się  thirty i dużo dżinsu o westernowym charakterze – inspirowane wizerunkiem współczesnego kowboja.

Ta kolekcja symbolizuje miłość i jedność. Ta współpraca polega na łączeniu wszystkich pokoleń. My jesteśmy jednymi z oryginalnych kowbojów, ale jesteśmy również twarzami nowego świata – jesteśmy miejskimi kowbojami – mówi Dapper Dan.

W kolekcji GAP x DAP Western znalazły się też dżinsowa kurtka kimono, dżinsowa koszula zapinana na guziki czy haftowana bawełniana koszula Oxford. Kolekcja obejmuje dwie bluzy z kapturem GapKids DAP GAP. To największa dotychczas kolekcja marki z Dapper Danem, dostępna zarówno dla dorosłych, jak i dzieci.

Kolory nawiązują do miejskiego krajobrazu Harlemu – odcienie brązu, beżu, granatu i kultowego odcieniu jasnego jeansu. Kolekcja jest limitowana i zdaniem projektanta emanuje siłą oraz podkreśla indywidualizm noszącego. Odzwierciedla zarówno dziedzictwo Dappera Dana, jak i wartości, jakie reprezentuje marka GAP.

Współpraca z GAP była sukcesem, który pozwolił projektom Day’a wrócić na ulice nie tylko Harlemu. Bluzy z logo DAP wyprzedały się na pniu.

’So goes Harlem; so goes the Black cultural world’ – Dapper Dan.

Źródło: materiały prasowe

KULTURA I SZTUKA