Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Kolekcja tego projektanta zainspirowana została… tratwami. Nawiązuje do wzorców męskości

Craig Green to angielski projektant, który w rzeźbiarski sposób bawi się modelem męskości. Jego nowa kolekcja na London Fashion Week zaskoczyła wszystkich krytyków.
.get_the_title().

Najnowsza kolekcja Craiga Greena zdecydowanie zaskoczyła krytyków podczas tegorocznego London Fashion Week. Projektant próbował zagłębić w niej wzorce męskości oraz „kody” odzieży męskiej. Doprowadziło go to do linii, w skład której wchodzi wodoodporna odzież z odważnymi nadrukami, akcesoria inspirowane tratwami czy utylitarne elementy.
Męskie spojrzenie na sukienkę niesie ze sobą przesłanie siły i heroizmu z czasów antycznych, które jest eksplorowane poprzez spojrzenie na kult jednostki – komentuje Green w wywiadzie.
Poza serią koszul, płaszczy i spodni, które wywodzą się z typowego uniformu pracowników biurowych, kolekcja uzupełniona jest akcesoriami wykonanymi z tkanin wodoodpornych oraz drewnianych elementów przywodzących na myśl tratwy. Projektant nazywa te części „naczyniami”.

kolekcja
Craig Green AW18
kolekcja
Craig Green AW18

Najważniejsze w kolekcji są dzianinowe elementy, które wyglądają jak zlepki kolaży, koszule z wystającymi na zewnątrz szwami czy spodnie z wielkimi, przeszywanymi na całej długości kieszeniami. Paleta kolorów jest szeroka – od odważnych odcieni (akwamaryna) po bardziej stonowane (khaki). Pokaz zamknęli modele ubrani w płaszcze, na których nadrukowane były odważne, kolorowe printy.
Nareszcie ciężar rzeczywistości zaczyna zanikać, podczas gdy praktyczne detale zastępowane są przez szalone graficzne wzory, które skupiają osobowość w bardziej naturalny sposób – komentuje projektant.

kolekcja
Craig Green AW18
kolekcja
Craig Green AW18

FASHION