Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Królowa Elżbieta pojawiła się na… London Fashion Week. Wzięła udział w pokazie

Królowa Elżbieta II wzięła udział w pokazie Richarda Quinna. Tuż po nim wręczyła projektantowi nagrodę za osiągnięcia dla brytyjskiego designu.
.get_the_title().

Wczoraj, podczas jednego z pokazów na London Fashion Week, w pierwszym rzędzie u boku Anny Wintour zasiadł gość specjalny. Mowa o Królowej Elżbiecie II, która wzięła udział w prezentacji nowej kolekcji Richarda Quinna. Ubrana w swój charakterystyczny tweedowy kostium głowa brytyjskiej monarchii pojawiła się nie tylko po to, aby obejrzeć show. Po zakończonym pokazie publiczność została poproszona o pozostanie na swoich miejscach w celach ogłoszenia oficjalnego komunikatu. Caroline Rush, przewodnicząca The British Fashion Council, przywitała Elżbietę II na London Fashion Week podkreślając wpływ, jaki jej długoletnie panowanie miało na rozwój przemysłu modowego.

– Wiem, że Jej Królewska Mość nie chce być uznawana za ikonę mody, ale wszyscy znajdujący się na sali mamy do niej niezwykły respekt i uznanie dla jej ciężkiej pracy i gorliwości – mówiła Rush.

Następnie królowa wręczyła projektantowi nagrodę Queen Elizabeth II Award for British Design. Statuetka uformowana jest na kształt róży i została stworzona przez długoletnią projektantkę i asystentkę Królowej, Angele Kelly. Jest to uhonorowanie drugiej kolekcji projektanta, który w 2016 roku ukończył program magisterski na Central Saint Martins. Nowa linia zainspirowana została kwiatami oraz prywatnym stylem głowy rodziny królewskiej.

Elżbieta II w swojej przemowie podziękowała British Fashion Council za nominację Quinna, który został wybrany przez Rush oraz redaktor Vogue Sarah Mower.
– Od tweedu z Hebryd po koronkę z Nottingham oraz oczywiście Carnaby Street, nasz przemysł modowy był współtworzony przez niezwykłych rzemieślników i wciąż przoduje w produkcji światowej sławy tkanin i odważnych projektów – mówiła królowa.

królowa
pokaz Richard Queen
królowa
źródło: Yui Mok/PA Wire/REX/Shutterstock
królowa

Nagroda została przyznana po raz pierwszy w historii Wielkiej Brytanii. Od teraz będzie wręcza co roku.

Tekst: DS

FASHION