Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Księgarnia Gucci z ulubionymi publikacjami Alessandro Michele

Kochacie modę, sztukę, design i dobre albumy fotograficzne? Macie trochę oszczędności i akurat wybieracie się do Nowego Jorku? Świetnie, bo właśnie tam Gucci otworzyło niedawno swoją własną księgarnię.
.get_the_title().

W maju tego roku Gucci otworzyło ekskluzywny butik z ubraniami i akcesoriami w prestiżowej dzielnicy SoHo, który zachwyca zarówno rozmiarem, jak i wystrojem. Nic w tym dziwnego, w końcu mowa o najbardziej rozchwytywanej marce wśród Millennialsów, która z sezonu na sezon bije kolejne rekordy. To jednak nie jest wystarczające dla Alessandro Michele, który postanowił poszerzyć asortyment marki o publikacje książkowe. Miejsca wystarczyło dla wszystkich, bo powierzchnia sklepu liczy blisko 10 tysięcy metrów kwadratowych. W sam raz na kilka dodatkowych książek i albumów.

Gucci Wooster Bookstore (nazwa pochodzi od nazwy ulicy, na której mieści się księgarnia) sprzedaje magazyny, książki i albumy z dziedziny mody, sztuki, fotografii, designu i architektury. Miejsce ma nawet własnego kuratora, który może doradzić wam, jaką publikację naprawdę warto kupić.

O selekcję książkowych propozycji będzie dbał sam Alessandro Michele, można więc mieć pewność, że każda z nich dostarczy mnóstwa inspiracji i pobudzi kreatywne myślenie.

Pośród około dwóch tysięcy tytułów jest także unikatowy magazyn wydawany przez Gucci, Le Palace.

Założeniem księgarni jest to, aby każdy odnalazł tu coś dla siebie i na swoją kieszeń, bo ceny publikacji mają wahać się od 20 do 1000 dolarów. Jeśli jednak ceny wymarzonych albumów nie zachęcą was do zakupów, warto odwiedzić to nietypowe miejsce, choćby ze względu na piękny wystrój, inspirowany latami 70. i 80. oraz stylem vintage. Wszystko utrzymane w estetyce Gucci, a ta przecież ostatnio nie zawodzi.

Tekst: Malwa Wawrzynek
Zdjęcia vogue.com

FASHION