Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Kto uszył twoje ubranie? Zobaczcie poruszający film promujący kampanię Fashion Revolution

Trwa właśnie Fashion Revolution Week. Tydzień, podczas którego pytanie „who made my clothes?” pada znacznie częściej i z jeszcze większą siłą niż zwykle. Zobaczcie poruszający film, który próbuje odpowiedzieć na to z pozoru proste, a jednak zbyt trudne dla niektórych firm pytanie.
.get_the_title().

Tym razem dynamiczny film ruchu Fashion Revolution próbuje w kreatywny sposób zadać i jednocześnie odpowiedzieć na pytanie o to, gdzie szyte są nasze ubrania. Właściwie najbardziej istotne jest kto, w jakich warunkach i za jakie wynagrodzenie pracuje nad kolejnymi kolekcjami odzieżowych gigantów. W tym krótkim filmie nie zobaczycie jednak kontrowersyjnych zdjęć, marszy protestacyjnych, nie usłyszycie też głośnych haseł domagających się natychmiastowej zmiany. Zobaczycie za to subtelną choreografię i ludzi, którzy reprezentują pracowników różnych nacji, pracujących nad kolejnymi etapami produkcji jednej sukienki. Usłyszcie też rytmiczną muzykę, która akompaniuje pytaniu „who made my clothes?” pojawiającemu się w kilku językach.

Film został wyprodukowany przez organizację Futerra, która zajmuje się promowaniem mody zrównoważonej i odpowiedzialnej. Na potrzeby filmu została stworzona subtelna, ale energiczna choreografia. To ona w zwięzły sposób przedstawia proces łańcucha dostaw, od momentu zebrania bawełny, aż po ucięcie ostatniej nitki na sukience. Zamysł kampanii powstał w kontraście do filmów promujących kolekcje popularnych marek odzieżowych. Brak w nim przesytu, szybko zmieniających się obrazów, całej palety kolorów i przylepionych do twarzy uśmiechów. Jest za to autentyczność, różnorodność i akcent na to, co w przemyśle odzieżowym powinno być najważniejsze — czynnik ludzki.

Tekst: MW

FASHION