Kultowe Vansy w ogrodniczej, lekko dziadkowej odsłonie mają nam przypominać o tym, co ważne

Nicole McLaughlin, artystka zaproszona do projektu Vault by Vans, stworzyła wyjątkowo funkcjonalne Vansy Slip-On, idealne dla domorosłych majsterkowiczów i ogrodników. Sesja zdjęciowa, która powstała przy współpracy z kontem Gramparents, sprawia, że w przyszły weekend sami chcemy być staruszkami i sadzić kwiatki.
.get_the_title().

Vault by Vans nawiązało współpracę z projektantką i artystką Nicole McLaughlin, której twórczość i zainteresowania koncentrują się na zrównoważonym rozwoju i upcyklingu. Jej prace pojawiały się w wielu istotnych publikacjach, takich jak Vogue, GQ i The New York Times. Dla Vansa stworzyła kolekcję butów podkreślającą jej zamiłowanie do ogrodnictwa vintage i odzieży roboczej.

Stworzyłam pierwotną wersję buta, wykorzystując do tego celu starą torbę ogrodniczą, a idea korzystania ze zrównoważonych tkanin i materiałów towarzyszyła mi przez resztę procesu projektowania – mówi Nicole McLaughlin.

McLaughlin przeobraziła kultowe Vans Slip-On VP VR3 LX w praktyczne i zarazem zabawne dzieło sztuki, wykorzystując przy tym materiały pozyskiwane w sposób odpowiedzialny oraz pochodzące z recyklingu.

Buty zostały wykonane z płóciennych cholewek z bawełny organicznej i mają wiązania z poliestru pochodzącego w 50 proc. z recyklingu. Dodatkowo model posiada wkładkę VR3Cush™, która została wykonana w co najmniej 25 proc. z pianki EVA pochodzącej częściowo z roślin, zgodnie z normą ASTM D6866-16. Nowa podeszwa zewnętrzna buta – VR3Waffle™ składa się w 60 proc. z naturalnej gumy pozyskiwanej z gospodarstw, które stosują sprawdzone, zrównoważone praktyki z myślą o środowisku i zmniejszeniu wpływu na planetę, a przy tym spełniają wysokie standardy Vans w kwestii przyczepności i trwałości.

Vans i McLaughlin postanowili stworzyć idealne buty dla domorosłych ogrodników i majsterkowiczów. Oglądając zdjęcia, które powstały przy współpracy z Peterem Sutherlandem i Kylem Kivijärvi, założycielem kultowego konta o stylowych staruszkach @Gramparents, sami chcemy sadzić kwiaty w przyszły weekend.

Kolekcja podejmuje tematy związane ze zrównoważonym rozwojem i nadprodukcją, co jest istotne dla McLaughlin i Vansa. Dzięki upcyklingowi Nicole wykorzystuje potencjał produktów jednorazowych i przekształca je w wielofunkcyjne.

Model został wyposażony w praktyczne kieszenie do przechowywania drobnych akcesoriów ogrodniczych, które umiejscowione są w przedniej części buta.

Vault by Vans Slip-On VP VR3 LX jest dostępny w dwóch wersjach kolorystycznych: White/Green, inspirowaną klasyczną torbą na przyrządy ogrodnicze, oraz Brown/Grey, nawiązującą do toreb na odzież roboczą często noszonych do i z miejsca pracy.

FASHION