Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Liberia x Telfar: olimpijskie złoto w modzie

Drużyna olimpijska Liberii wygrywa w kategorii fashion. Za stroje lekkoatletów w Tokio odpowiada amerykański projektant o liberyjskich korzeniach Telfar Clemens, twórca marki Telfar i torebki roku 2021.
.get_the_title().

Stroje dla olimpijczyków projektują od dawna projektanci mody, zresztą nie tylko. W tym roku nawet Kim Kardashian projektowała stroje dla amerykańskich sportowców w ramach swojej marki Skims skupiając się na bieliźnie.

Podczas ceremonii otwarcia Olimpiady w Tokio jeden zespół przykuł zdecydowaną uwagę i nie byli to Włosi w strojach od Armaniego, czy reprezentacja USA, którą ubrał Ralph Lauren.

Drużyna lekkoatletyczna Liberii pojawiła się na ceremonii otwarcia w strojach zaprojektowanych przez liberyjsko-amerykańskiego projektanta Telfara Clemensa, który zaprojektował również strój dla pięciu zawodników zespołu. Niebieska baza, biały napis LIBERIA w charakterystycznym dla Telfara streetwearowym sznytem oraz charakterystyczne logo „T” na piersi. Dopasowane rękawy i minimalistyczny styl. Całość bardzo nowoczesna, odcinała się od folklorystycznych zapędów niektórych projektantów.

Działający w Nowym Jorku designer zasłynął jedną z najpopularniejszych torebek 2021 roku. To model z wytłoczonym symbolem marki, który tworzą litery „e” i „t”. Marka Telfar jest wegańska i neutralna płciowo. Dla reprezentacji olimpijskiej projektant stworzył stroje uniseks. Nic dziwnego, że jeszcze przed ceremonią otwarcia igrzysk Vogue zachwycał się kolekcją.

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez @telfarglobal

New York Times poinformował, że za tą współpracą stoi olimpijski sprinter Emmanuel Matadi. O projektancie usłyszał od swojej dziewczyny, która powiedziała mu o torbach Telfar. Skontaktował się z projektantem, ponieważ wiedział, że jest Liberyjczykiem i udało się.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez @telfarglobal

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez @telfarglobal

FASHION