Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Być jak DiCaprio i River Phoenix, czyli „ten” ponadczasowy look z lat 90.!

Dżinsy, biały tiszert i niesforne kosmyki włosów - to look, który króluje teraz na ulicach. Skąd bierze się nostalgia za stylem gwiazd wczesnych lat 90.?
.get_the_title().

Prosty, biały tiszert bez nadruku, klasyczne dżinsy, basicowe adidasy lub conversy. Do tego skórzana lub dżinsowa kurtka. Dłuższe włosy, opadające w niesfornych kosmykach na twarz. Tak właśnie kojarzymy look, który, początkowo wykreowany przez Jamesa Deana, powrócił we wczesnych latach 90. za sprawą takich gwiazd jak Brad Pitt czy Jared Leto (ostatnio został przywołany w świetnej reklamie marki Diesel, o której pisaliśmy tutaj).

Na fali trwającej od kilu sezonów nostalgii za trendami z tamtych lat (to naturalna kolej rzeczy przy trendach odradzających się średnio co 20 lat) również i ten styl zauważyć można na dzisiejszej ulicy. Prosty i nieskomplikowany, a jednak przyciągający uwagę i nadający świeży, chłopięcy wyraz. Nienachalny, a jednak wyważony – kwintesencja młodzieńczej nonszalancji oparta na basicowych klasykach. Te wszystkie esencjonalne elementy tworzą unisexową modę ulicy.

Oto 5 gwiazd, które ugruntowały ten look:

1. Brad Pitt

powrót look

Skórzana ramoneska, oversizowa koszula z podwiniętymi rękawami, proste jasne jeansy to look Brada Pitt’a z czasu związku z Gwyneth Paltrow. Nadawało mu to nienachalny i nieprzestylizowany urok.

look look

2. River Phoenix

powrót look

Prosty sweter, okrągłe okulary w drucianych ramkach, biały T-shirt i włosy założone za ucho tworzy wrażenie młodzieńczej nonszalancji.

look look

3. Jared Leto

powrót look

Długie włosy założone za ucho i dżinsowa kurtka. Tyle wystarczy.

4. Leonardo DiCaprio

powrót look

Niesforne kosmyki opadające na czoło i Malboro przyklejone do kącika ust tworzą ponadczasowy obraz seksownego łobuza z sąsiedztwa, który w nineties’owych filmach zawsze zwiastował kłopoty.

look

5. Johnny Deep

powrót look look look

Podwinięte rękawy, postawiony kołnierzyk i zadziorny wąsik – esencja looku młodego buntownika.

tekst: DS

FASHION