Louis Vuitton kończy romans ze streetwearem? Kim Jones opuszcza słynny dom mody

Po siedmiu latach na stanowisku dyrektora kreatywnego z Louis Vuitton rozstaje się Kim Jones - projektant odpowiedzialny m.in. za współpracę francuskiej marki z Supreme.
.get_the_title().

Słynny projektant Kim Jones ogłosił, że odchodzi z Louis Vuitton. Przez siedem lat był dyrektorem kreatywnym męskiej linii francuskiej marki i z pewnością zostanie zapamiętany jako ten, który wprowadził styl ulicy do jednego z najbardziej luksusowych domów mody.

W ubiegłym roku Louis Vuitton zaskoczyło wszystkich kolaboracją z Supreme. Jeszcze większym zaskoczeniem okazał się sukces tej współpracy. Kolekcja nie tylko eksponowała monogram LV i logo Supreme, ale też próbowała połączyć ze sobą dwa różne światy. I chociaż mariaż luksusu ze streetwearem obecny jest w kulturze od dawna, efekty pracy tych dwóch marek okazały się przełomowe. Zwłaszcza dla Louis Vuitton, które ujrzało potencjał w tego typu projektach.

Jaką drogę i strategię przyjmie włoska marka po odejściu Jonesa? Wszystko zależy od tego, czy nowy dyrektor kreatywny męskiej linii będzie równie otwarty na uliczną kulturę i jej wpływy, jak jego poprzednik. Co do Jonesa i jego przyszłości, w kuluarach mówi się o propozycji od Versace lub Burberry, które w marcu żegna się z Christopherem Bailey. Streetwearowe trencze i krata Burberry na ogrodniczkach? Brzmi ciekawie.

Źródło: Highsnobiety

Tekst: MW

FASHION