Magiczna kurtka z grafenu

W połowie kurtka, w połowie naukowy eksperyment. Tak swój produkt określa marka Vollebak, która jako pierwsza stworzyła w pełni funkcjonalną kurtkę wykonaną z grafenu. Jej właściwości są naprawdę magiczne.
.get_the_title().

Grafen, czyli płaska warstwa grafitu, to obecnie najbardziej pożądany materiał świata. Odkąd badania nad jego właściwościami przyniosły naukowcom Nagrodę Nobla, grafen stał się materiałem z największym potencjałem na przyszłość.

Jest ultrawytrzymały, a przy tym elastyczny, jest też doskonałym izolatorem i przewodnikiem elektrycznym.

Jego cudowne właściwości zainspirowały dwójkę braci, właścicieli marki Vollebak, do stworzenia kurtki, która oferuje znacznie więcej niż produkty dostępne na rynku.

Vollebak
Vollebak

To jeden z niewielu projektów, które wprowadzają grafen do sektora odzieżowego.

Dwustronna kurtka, która jest efektem tego na wpół naukowego eksperymentu, absorbuje ciepło (ciepło ciała, ale też ciepło pobierane z innych źródeł, jak słońce czy grzejnik), odprowadza wilgoć, a przy tym oczywiście zapewnia pełną wodoodporność. Jakby tego było mało, membrana wykonana z grafenu jest bakteriostatyczna, czyli powstrzymuje rozmnażanie się bakterii.

Vollebak

Wszystko to i jeszcze więcej zamknięte jest w designie, który spełni oczekiwania nawet najwybredniejszych fanów techwearu.

Właściciele marki Vollebak wiedzą, że technologia i ubrania przyszłości muszą iść w parze z dobrym projektem, który obecnie wyceniają na 595 euro.

Szczerze jednak przyznają, że pomimo wielu badań, nie wykorzystali do końca pełnego potencjału grafenu, zwłaszcza jego zdolności do przewodzenia prądu. Niemniej wiedzą, że wszystko jest kwestią czasu, a kolejne eksperymenty pozwolą dodać do grafenowej kurtki jeszcze więcej magicznych właściwości.

Vollebak
Vollebak

Tekst: MW
Źródło: Fastcompany

FASHION