Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Makijaż Animegvrl przekracza granice między światem fizycznym i cyfrowym

Czy wykraczanie poza konwencjonalne ideały piękna to przyszłość branży beauty?
.get_the_title().

Jak będzie wyglądać przyszłość makijażu i branży beauty? Odpowiedź może się skrywać na profilu instagramowym Animegvrl – artystki, która swoimi projektami zaciera granice między światem fizycznym i cyfrowym. Obok niezwykłej wyobraźni i bogatych kulturowych doświadczeń (nauka m.in. w Londynie, Paryżu i Barcelonie) posiada ona wykształcenie w zakresie sztuk pięknych. Oprócz tego studiowała modelowanie 3D, klasyczne techniki malarskie i rysunkowe, performance i instalacje. Dopiero z czasem poszła w kierunku make-upu.

Wszystko to składa się na kompetencje pozwalające burzyć ramy po uprzednim ich poznaniu (co jest miłym wyróżnikiem na tle wielu osób z ciągotkami do robienia tego ot tak i bez żadnego merytorycznego zaplecza).

Jak mówi sama Animegvrl, jej kompozycje w założeniu tkwią gdzieś w zawieszeniu pomiędzy światem realnym i cyfrowym. Z jednej strony mamy tu do czynienia z klasycznymi technikami, z drugiej wykorzystywana jest sztuczna inteligencja i rozszerzona rzeczywistość oraz tekstury trudne do uzyskania w konwencjonalny sposób. Sam projekt stworzenia swojego avatara, którego przedłużenie robi dziś furorę na Instagramie, powstał w chwili, gdy artystka przeżywała w życiu ciężki czas i jej pomysły były niedoceniane. Ucieczka w wirtualny świat była swego rodzaju odskocznią od tych problemów. W inspiracjach znajdziemy wszystko: mangę, kreskówki, świat sztuki czy nowych technologii.

Poniżej możecie przyjrzeć się kilku najciekawszym realizacjom Animegvrl.

Tekst: WM
Źródło zdjęć: Instagram Animegvrl

FASHION