Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Mariaż mody i gamingu?

'Gry pomagają mi w oderwaniu się od nowej, czasem stresującej rzeczywistości, do której staram się przywyknąć' – mówi Kacper Jasiński, półfinalista 'Top Model', który został twarzą kampanii sprzętu gamingowego Lenovo Legion 5.

Świat gamingu jest pojemny, a stereotypy na temat graczy już dawno odeszły w zapomnienie. Powiedzieć, że dziś grają prawie wszyscy nie byłoby dużym nadużyciem – grają prawie 3 miliardy ludzi na całym świecie. Nic dziwnego, że branża technologiczna stara się dogonić potrzeby graczy. Zwłaszcza że ta pojemna grupa ma swoje wymagania, które rosną wraz z rozwojem branży gier. Chcemy móc w pełni cieszyć się płynną rozgrywką, doceniać świetną grafikę, najlepiej w każdym miejscu, stąd rozrastający się segment laptopów gamingowych. Szósta generacja laptopów Lenovo Legion 5 to sprzęt dla wymagających graczy, wyposażony w najnowsze i najmocniejsze karty graficzne NVIDIA® GeForce™ RTX™ 30 Series, wyraziste wyświetlacze z technologią Dolby Vision™ wraz z najlepszym dźwiękiem Nahimic 3D. Wyróżnia się nie tylko wysoką jakością wykonania i wydajnością, ale też zaawansowanym układem chłodzenia Coldfront 3.0 i dołączaną w standardzie usługą Premium Care, zaprojektowaną po to, żeby gracze wraz ze swoimi komputerami byli otoczeni jak najlepszą opieką.

Twarzą kampanii Lenovo Legion został 20-letni Kacper Jasiński, półfinalista programu 'Top Model’, a prywatnie gracz, którego historia przykuła uwagę widzów i mediów – chłopak od 10 roku życia mieszkał w domu dziecka. Spytaliśmy Kacpra o wrażenia z używania najnowszego sprzętu gamingowego Legiona.

Autorem zdjęć do kampanii jest fotograf Marcin Tyszka, a za stylizacje Kacpra odpowiadał Marcin Brylski.

Dużo łatwiej zanurzyć się w świat gier, gdy działają tak dobrze nawet na wysokich ustawieniach graficznych. Legion 5 jest nie tylko zaawansowany, ale i mobilny. Mogę grać wszędzie. 

Masz teraz jeszcze czas na granie? Po 'Top Model’ chyba sporo się zmieniło. 

Rzeczywiście, sporo się dzieje: sesje zdjęciowe, pokazy mody, a co za tym idzie – skomplikowany grafik, dużo podróżowania i niewiele czasu na odpoczynek. W pociągu natychmiast wyciągam laptopa i zabijam nudę przy dobrej grze. Staram się złapać trochę oddechu i wolny czas też często wykorzystuję na granie.

Korzystasz teraz z zaawansowanego sprzętu gamingowego. Jak to wpływa na granie i odbiór gier?

Korzystam obecnie z Legiona 5 6. generacji, który jest niesamowicie wydajny. Jak sobie przypomnę moje wcześniejsze sprzęty do grania, to nie powiem – czuć ogromną różnicę. Kiedyś przestałem grać w Red Dead Redemption 2, mimo że bardzo lubiłem tę grę, bo na moim poprzednim sprzęcie źle chodziła. Po prostu nie dało się w to grać. Teraz, dzięki wysokiej płynności, to czysta przyjemność. Dużo łatwiej zanurzyć się w świat gier, gdy działają tak dobrze nawet na wysokich ustawieniach graficznych. Poza tym Legion 5 jest nie tylko zaawansowany, ale i mobilny. Mogę grać wszędzie.

Gaming to dla mnie przede wszystkim relaks, zaspakajanie ciekawości fantastycznie wykreowanych światów. Gry pomagają mi w oderwaniu się od tej nowej, czasem stresującej rzeczywistości, do której staram się przywyknąć. Czas na odpoczynek jest dla mnie ważny, staram się zachować równowagę, a gry mi w tym pomagają. Zapominam wtedy o wszystkim, jestem tu i teraz w rozgrywce. Uwielbiam stare RPG-i, RPG-i z otwartym światem – bardzo lubię wracać do Gothica, Risena czy Obliviona.

Banner Image
Chcę się zaangażować w streaming gier. Dużo osób mnie o to pyta i chyba nadszedł ten moment. To może być fajna przygoda.

Kiedy i jak zaczęła się Twoja przygoda z graniem?

W 2006 roku tata kupił mi Xboxa i właściwie od tamtego czasu grałem na każdej konsoli. Moją pierwszą grą mogła być FIFA, ale już dokładnie nie pamiętam. Teraz korzystam z peceta, z Legiona 5 6. generacji i gra mi się na nim we wszystko znacznie lepiej. Pierwsze, co zainstalowałem, to oczywiście Wiedźmin 3 i zaraz potem Red Dead Redemption II.

Grasz z przyjaciółmi? Lubisz współzawodnictwo? 

Raczej wybieram gry dla pojedynczego gracza. Trochę to wynika z zamiłowania do konkretnych tytułów czy rodzaju gier, ale kto wie? Wszystko przede mną! Chcę się dodatkowo zaangażować w streaming gier, dużo osób mnie o to prosi.

Jak zaczęła się Twoja współpraca z Lenovo?

Bardzo naturalnie. To naprawdę świetni ludzie. Dowiedzieli się o mojej pasji i stwierdzili, że doskonale pasuję do marki Legion. Zaproponowali mi współpracę – dla mnie idealną, w końcu to nic innego jak łączenie pracy i pasji. Poza tym podobają mi się urządzenia tej marki i hasło Lenovo Legion, które myślę, że do mnie pasuje: ‘Stylowy na zewnątrz, drapieżny wewnątrz’ (śmiech).

Zwyciężaj z laptopem Legion 5 (15″ AMD). Jest uzbrojony we wszystko, co potrzebne do dominacji nad wszelkimi przeciwnikami — na przykład w procesor do urządzeń mobilnych AMD Ryzen™ 7 5800H i kartę graficzną NVIDIA® GeForce™ RTX™ 30 Series. 15-calowy wyświetlacz o rozdzielczości FHD prezentuje wyrazisty obraz o zadziwiającej wierności kolorów z technologią Dolby Vision™, a dźwięk Nahimic 3D i klawiatura Legion Truestrike pomagają atakować z doskonałą precyzją.

FASHION