Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Marks & Spencer wypuścił na rynek kolekcję zaprojektowaną dla niepełnosprawnych dzieci

Marks & Spencer postanowi przełamać temat tabu, projektując kolekcję stworzoną z myślą o niepełnosprawnych dzieciach. Odzież posiada dodatkowe udogodnienia ułatwiające jej zakładanie i ściąganie, tak aby odpowiadała na potrzeby dzieci poruszających się o kulach, wózku inwalidzkim czy też dzieci z porażeniem mózgowym.
.get_the_title().

W Wielkiej Brytanii żyje około 1,5 mln dzieci zmagających się z dysfunkcjami fizycznymi bądź sensorycznymi. Po rozmowach z rodzicami i ekspertami zaprojektowaliśmy kolekcję ułatwiającą im przebieranie się, a przy tym nieróżniącą się krojami i wzorami od tych, które noszą pozostałe dzieci – mówią przedstawiciele marki Marks & Spencer.

Kolekcja prezentowana jest przez dzieci z zespołem Downa, dysplazją stawu biodrowego i dziecięcym porażeniem mózgowym.

Trzeba przyznać, że wygląda znakomicie, a do tego jest bardzo funkcjonalna. Od t-shirtów i sukienek z dyskretnymi kieszonkami, w których można schować sondę do karmienia, aż po ukryte metki i ograniczoną liczbę szwów, by nie podrażnić delikatnej skóry.

Linia stworzona specjalnie dla dzieci z różnego rodzaju dysfunkcjami to ogromne ułatwienie ich codziennego życia jak i krok naprzód w destygmatyzacji tego tematu.

Całą kolekcję możecie zobaczyć tutaj.

Tekst: Karolina Kmita

FASHION