Mob wife – nowa estetyka, która przejmuje TikToka

Po roku, w którym dominowały schludne estetyki clean girl i quiet luxury, do głosu dochodzi bardziej ostentacyjna żona mafiosy. Teraz liczą się futra, złoto i zwierzęce printy.
.get_the_title().

Minimalistyczna i schludna estetyka clean girl to już pieśń przeszłości. TikTok oszalał właśnie na punkcie stylizacji spod znaku mob wife, czyli po polsku 'żony mafiosy’. Nie ma ona nic wspólnego z quiet luxury, bijącym w ubiegłym roku rekordy popularności.

Mob wife to ostentacyjna, krzykliwa estetyka, w której pierwsze skrzypce gra przepych i ogromne loga luksusowych marek.

Inspiracją są tu bohaterki produkcji o mafii z lat 80. i 90., czyli między innymi Elvira Hancock (Michelle Pfeiffer) z Człowieka z blizną czy Karen Hill (Lorraine Bracco) z Chłopców z ferajny, a także kobiety z Rodziny Soprano – Carmela Soprano (Edie Falco) i Adriana La Cerva (Drea de Matteo).

@mikaylatoninato I was honestly made for this #mobwife #mobwifeaesthetic #cleangirl #cleangirlaesthetic #mobwifewinter #style #styletips ♬ original sound – mikayla

@maleyanichole 2024 is the year of the mob wife aesthetic #mobwife #mobwifeaesthetic #2024trends #2024fashiontrends #mobwives #mobwifeoutfithow ♬ original sound – maleyanichole | fashion

Mob wife to futra, zwierzęce printy, ostentacyjne fryzury, czerń i masa złotych dodatków.

Nie można zapomnieć też o okularach przeciwsłonecznych! A do tego smokey eye, czerwona szminka i paznokcie.

Skąd popularność tej estetyki? – Wszystkie chcemy być żoną mafiosy, bo ona jest swoim własnym szefem. Żona mafiosy nie przejmuje się niczym, ma sprawy do załatwienia, umówione spotkania i nie przejmuje się twoimi głupotami – mówi TikTokerka @mikaylatoninato. Tak więc tylko styl żony mafiosy cieszy się na TikToku popularnością, ale także jej podejście do życia, które w dużej mierze zakłada nieprzejmowanie się bzdurami. Coś jak girlboss? Tylko nie sugerujcie tego żonie mafiosy, bo się zdenerwuje!

@averybrynn1we RISE AT DAWN

♬ original sound – Avery

Tekst: NS

FASHION