Modelka z nietypowymi piegami podbija świat mody. Poznajcie Maevę Giani Marshall

Hasło „go with the flaw” z najnowszej kampanii marki Diesel powinno stać się najgłośniejszym sloganem świata mody. Idealnie pasuje do niego Maeva Giani Marshall, dziewczyna z nietypowymi piegami.
.get_the_title().

Choć piegi nigdy nie powinny być uważane za niedoskonałość, niestety tak traktowano je jeszcze kilka sezonów temu. Duży przełom w zmianie postrzegania piegów w branży mody nastąpił wraz z pojawieniem się Ralpha Souffranta. Ralph to czarnoskóry model o zachwycającej urodzie, w której na pierwszy plan wybijają się mocne, bardzo charakterystyczne znamiona widoczne na całej twarzy i ciele. Również Winnie Harlow, modelka z bielactwem, jakiś czas temu znalazła dla siebie miejsce na wybiegach. Przyjęcie ich do tej branży oznacza zmiany w postrzeganiu tego, co co inne, niedoskonałe, ale też skutecznie przykuwające uwagę.

Le 21ème
Observer Magazine

Maeva Giani Marshall zadebiutowała podczas nowojorskiego tygodnia mody na pokazie Zadig & Voltaire na sezon jesień/zima 2018-2019 i od razu przykuła uwagę wszystkich zgromadzonych osób. Na Instagramie Maevy możemy obejrzeć zdjęcia z dzieciństwa oraz sprzed kilku lat, na których modelka nie ma żadnych piegów na twarzy. W odpowiedzi na pojawiające się pytania przyznała, że znamiona są wynikiem choroby skóry, która w dalszym ciągu postępuje. Paradoksalnie, im znamiona stają się bardziej intensywne, tym większym zainteresowaniem cieszy się Maeva. Szybka kariera modelki staje się najlepszym przykładem na to, jak widoczna niedoskonałość może niespodziewanie stać się największym atutem. Zwłaszcza w branży mody, która ostatnio coraz bardziej ceni sobie oryginalność ponad nudne powielanie utartych schematów.

pimpin’ all over the world

A post shared by Maeva Nikita Giani (@maevamarshall) on

Tekst: MW

FASHION