Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Moncler Genius, czyli genialny projekt sportowej marki

Moncler po raz kolejny udowadnia, że łatka luksusowej marki projektującej odzież zimową jest w jej przypadku sporym niedopowiedzeniem. W ostatnich sezonach dzięki projektowi Moncler Genius możemy podziwiać ubrania, które wymykają się z wszelkich znanych dotąd ram sportowej odzieży.
.get_the_title().

Projekt Moncler Genius jest mocno innowacyjną inicjatywą w branży. Włoska marka, która wypracowała sobie status producenta luksusowej odzieży godnej najdroższych alpejskich kurortów, ostatnio zaskakuje nas w coraz bardziej intrygujący sposób. Pierwsze efekty projektu mogliśmy podziwiać podczas zeszłorocznego Milan Fashion Week.

To wtedy w sieci zawrzało od viralowych zdjęć przedstawiających wielkie puchate suknie-płaszcze do ziemi.

To było coś, czego w modzie nie widział jeszcze nikt – a w dzisiejszych czasach to luksus na miarę największych kreatorów.

Moncler Genius zakłada kolaborację z różnymi projektantami, którzy tworzą własną wersję ubrań z metką Moncler. Oprócz uzyskania różnorodnych efektów to również doskonały sposób na wyeliminowanie najsłabszego czynnika w zwariowanym procesie tworzenia nowych kolekcji — każda kolekcja oznacza świeżą krew w postaci projektanta, który stosuje się do ogólnych wytycznych, ale też dodaje od siebie nowe, zaskakujące pomysły. W ten sposób Moncler nie jest zależne ani od wizji, ani od predyspozycji stałego dyrektora artystycznego.

Pierpaolo Piccioli
Pierpaolo Piccioli
Pierpaolo Piccioli

Najnowsza kolekcja Moncler Genius stworzona jest nie przez jednego, ale przez kilku projektantów, którzy podczas pokazu w Mediolanie zaprezentowali różnorodne, aczkolwiek nadal spójne sylwetki. Wśród zaproszonych kreatorów znaleźli się Richard Quinn, Matthew Williams, Pierpaolo Piccioli, Simone Rocha, Craig Green, Hiroshi Fujiwara, Palm Angels oraz Poldo Dog Couture (marka projektująca ubrania i akcesoria dla psów).

Zdjęcia promujące kolekcję autorstwa Pierpaolo Piccioli zachwycają pod każdym względem. W

nętrza, modelki i przede wszystkim przepięknie zdobione płaszcze i kurtki Moncler składają się w całość, od której nie sposób oderwać wzroku.

Oprócz afrykańskich motywów wykorzystanych przez Piccioli, w najnowszej kolekcji Moncler Genius znalazła się także dekonstrukcja i abstrakcja zawsze obecna w projektach Craiga Greena czy przyciągające wzrok printy Richarda Quinna. Każdy z projektów można traktować osobno lub jako część całego projektu, który zachwyca i przywraca wiarę w twórcze oblicze mody. Również tej sportowej, która jak widać w przypadku Moncler wznosi się na kolejne wyżyny kreatywności.

Craig Green
Richard Quinn
Simone Rocha

Tekst: Malwa Wawrzynek
Zdjęcia: Moncler Genius Fall 2019

FASHION