Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Mullet, czyli fryzura na czeskiego piłkarza, powraca

Zdecydujecie się na takie cięcie?
.get_the_title().

A najlepsza fryzura, jeśli jeszcze nie wiecie, krótko z przodu, długo z tyłu i wąsy na przedzie – śpiewał w piosence 12 groszy Kazik. Choć było to już lata temu, opisywana przez niego fryzura właśnie wraca do łask. Chodzi o mullet, który od lat 80. nad Wisłą znany jest lepiej jako 'czeski piłkarz’, bo taką właśnie fryzurę zwykli wówczas nosić czechosłowaccy sportowcy.

Co ciekawe, tym samym czasie mullet był popularny również po drugiej stronie oceanu, a konkretnie wśród wrestlerów i gwiazdorów modnych wówczas gatunków muzycznych: hair metalu i new wave’u.

W swoim czasie nosił go nawet David Bowie.

@meowkittyrawr It’s a little uneven but we move #HalloweenLook #mulletgirl #mullet ♬ Fyp Mix

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Jayne Matthews (@jayne_edosalon)

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Hair by Andy Judd (@andy_doesyourhair)

Od jakiegoś czasu obserwujemy powrót tej fryzury – i to zarówno w wersji męskiej, jak i damskiej. Już kilka lat temu na takie cięcie zdecydowały się Miley Cyrus, Rihanna czy Billie Eilish, a także Barbie Ferreira, Doja Cat i Zendaya. Hasztag #mullet ma na TikToku niemal 16 mln wyświetleń – a to najlepszy dowód popularności.

Mullet we współczesnej odsłonie jest dużo subtelniejszy niż jego wersja z lat 80.

Dzięki delikatnemu cieniowaniu fryzura staje się bardziej nowoczesna i uniwersalna, mniej krzykliwa.

@patty123ok Tbh turned out a lot better then I thought 😈🦍😏 #perm #mullet #sayghee #gorillagang #foryou #fyp ♬ mario sound – mandycap

W tym sezonie mullet zawładnął także srebrnym ekranem.

Pojawił się w Napoleonie Ridley’a Scotta, Dobrych nieznajomych z Paulem Mescalem czy w Braciach ze stali, gdzie wystąpili Zack Efron i Jeremy Allen White.

Można się tylko spodziewać, że dzięki tym produkcjom niegdyś wyśmiewana fryzura nie tyle wróci do łask, bo to już się stało, ale raz na zawsze przestanie się kojarzyć z siermiężnymi latami 80.

Tekst: NS

FASHION