Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Najbrzydsze buty na świecie na jednym instagramowym koncie

Jeśli myśleliście, że buty w kształcie gołębia to najgorszy model obuwia, jaki można zaprojektować, byliście w błędzie. Brzydkie buty to bez wątpienia postępujący trend, a to konto instagramowe ma na to niezbite dowody.
.get_the_title().

Crimes Against Shoemanity to profil na Instagramie, który gromadzi najbardziej absurdalne projekty butów. Niestety, wszystkie projekty zostały zrealizowane. Jedne wyłącznie dla zabawy, ale niektóre to autentyczne przykłady butów z życia wzięte.

W instagramowej kolekcji zobaczymy klasyki wielkiej mody, takie jak crocsy Balenciaga, czy inspirowane wielbłądzimi kopytami buty od Maison Margiela.

Obok klasyków możemy również podziwiać wszelkiego rodzaju pomysłowość mniej znanych twórców mody. Czasami są to producenci przemysłowi, a czasami nikomu nieznani aspirujący projektanci obuwia. Zwłaszcza tych ostatnich cechuje ponadprzeciętna pomysłowość, a także niezwykła kreatywność w dobieraniu materiału oraz w znajdowaniu inspiracji tam, gdzie nie widzi jej nikt inny. Natchnieniem może być wszystko: świat zwierzęcy, anatomia, technologie, przedmioty użytku codziennego oraz inne modele butów.

Jak widać, moda na brzydotę postępuje z sezonu na sezon i szybko rozpowszechnia się również poza ścisłe kręgi fanatyków trendów. Właściwie, z czystym sumieniem można powiedzieć, że niektóre projekty z profilu @crimesagainstshoemanity mają charakter nowatorski, wręcz trendsetterski, więc być może to one wkrótce staną się inspiracją dla wielkich twórców mody, a następnie z przytupem wkroczą do mainstreamu?

This was to be expected. #yeezy #kanye #sweaty #sauna #trenchfoot #athletesfoot

Post udostępniony przez Crimes Against Shoemanity (@crimesagainstshoemanity)

Dla osób mocno zainteresowanych tematem polecamy virtualshoemuseum.com.

Tekst: MW

FASHION