Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Niezwykła moda Iris van Herpen: kosmos, NASA i lasery

W jej przypadku technologia i moda to doskonałe połączenie. Iris van Herpen kolejny raz udowadnia, że druk 3D, laserowe cięcie i kreatywność dają niesamowity, subtelny efekt.
.get_the_title().

Kolekcja ‘Shift Souls’ została zaprezentowana w Paryżu kilka dni temu i jak zwykle wzbudziła zachwyt. Zainspirowana jest kosmosem, futurystyczną wizją ewolucji ludzkiego ciała, naturą. Wydrukowana w 3D, wycięta laserowo, oparta na algorytmach kolekcja pełna kinetycznych wzorów wygląda jak nie z tego świata, a z drugiej strony jest lekka. Farbowany jedwab tworzy wielowymiarowe struktury czerpiące z natury. W sukienkach odnajdujemy ptaki, innym razem modelki przypominają pływające wokół rafy koralowej migoczące ryby. Wyjątkowa jest także kolorystyka kolekcji: ochra, purpura, indygo.

Prace Herpen to wirujące wokół ludzkiego ciała rzeźby z jedwabiu. Tym razem projektantka zaprosiła do współpracy nowojorskiego artystę, byłego inżyniera NASA, Kima Keevera, który pracował z nią tworząc mini sukienki wyglądające jak lekkie chmurki.

Artystka ujawniła, że pracuje nad dużą wystawą w Paryżu, która jest planowana na 2020 rok. Projektantka pracuje również nad nową książką i kończy swój pierwszy projekt architektoniczny przy współpracy z Muzeum Historii Naturalnej w Holandii. Projekty na razie są owiane tajemnicą, ale możemy być pewni, że Iris van Herpen z pewnością zaskoczy nas czymś niezwykłym.

FASHION