Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

North Face podbija świat mody. Jak firma kojarzona z wycieczkami w góry wkroczyła na wybiegi?

Kurtki North Face kojarzą się wam wyłącznie z wyjazdem na narty, zimowym spacerem w góry czy wyjściem na sanki z dzieciakami? Najwyższy czas to zmienić – North Face to najmodniejsza kurtka ostatnich miesięcy.
.get_the_title().

Jakim cudem firma sprzedająca kurtki kojarzące się głównie z turystami ze Skandynawii i Wielkiej Brytanii nagle stała się brandem, który pokochali ludzie z branży mody? Wszystko jest zasługą dobrze przemyślanych kolaboracji, które kolejno przyczyniały się do zmiany wizerunku marki.

Brand od ponad dziesięciu lat współpracuje z Supreme, tworząc kolekcje skierowane do osób, dla których streetwear zawsze jest trendem numer jeden.

Dzięki takim współpracom logo North Face zaczęło pojawiać się na ulicach Nowego Jorku i Londynu i niekoniecznie było to związane z narzuceniem na siebie pierwszej lepszej kurtki na spacer z psem. North Face powoli stawało się częścią subkultury ulicy, z której inspirację czerpać będą potem fani rodzących się trendów.

Dazed & Confused Magazine

Chociaż marka na swoim koncie ma współpracę z takimi brandami, jak Sacai czy mastermind World, to jednak wielokrotne kolaboracje z japońskim projektantem Junya Watanabe oraz ostatnie trio TNF, Watanabe i Comme des Garcons są ostatecznym dowodem na to, że North Face postrzegane jest dziś jako brand, z którym warto współpracować przy tworzeniu kolekcji mających szansę na hajp. Kropkę nad i postawił zresztą Kanye West, który miesiąc temu pojawił się cały w skowronkach po narodzinach trzeciego dziecka właśnie w dużej czarnej puchówce z logo North Face. A jak wszyscy wiedzą, jeśli chodzi o popularyzację nowych trendów, to rodzina Kardashian-West ma magiczną moc sprawczą.

Bez wątpienia kurtki amerykańskiej marki mają więc teraz swoje pięć minut w świecie mody.

Fashionista.com
Fashionista.com
Fashionista.com
Fashionista.com
The North Face x Sacai
Paris FW Spring/summer 2018

Tekst: MW

FASHION