Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Nowa polska etyczna marka – imprm studio, czyli ekologia i piękne wzory. Mamy dla Was konkurs!

Dwie koleżanki z teamu projektowego BIZUU, absolwentki School of Form, postanowiły stworzyć etyczną markę. Szyją z tkanin pozyskiwanych ze śmieci z dna oceanu, z polskiego lnu, ręcznie wbijają guziki. Zrównoważona moda to dla nich konieczność.
.get_the_title().

imprm studio to etyczna polska marka tworząca barwne ubrania i kostiumy kąpielowe jedynie z organicznych i naturalnych materiałów. Dziewczyny mają już na koncie wspólną pracę dla teamu projektowego marki BIZUU. Sonia jest projektantką, która może pochwalić się też pracą dla australijskiej ultrakobiecej marki Zimmermann. Abstrakcyjne printy i zabawa kolorem to z kolei zasługa projektantki wzorów na tkaniny oraz graficzki Sue.

Pierwsza kolekcja Summer Island Storyoddaje beztroskę wakacji. Znajdziemy w niej stroje kąpielowe, koszulki i lniane spodnie i spódnice oraz topy z ręcznie wbijanymi dużymi guzikami. Materiały są naturalne i organiczne lub pochodzą z recyclingu. Dbałość o etyczną stronę mody jest dla duetu bardzo ważna i stanowi fundament ich marki. Kostiumy powstają z tkaniny pozyskiwanej ze śmieci z dna oceanów, czyli z ECONYL-u. Dziewczyny korzystają z materiałów sprawdzonych dostawców i producentów, współpracują z lokalnymi rzemieślnikami i krawcami. Kampanię Summer Island Story sfotografowali Ania Cywińska i Carlos Vigil.

F5: Kto stoi za marką imprm?

Sonia i Sue: Za imprm stoi duet absolwentek School of Form i koleżanek z teamu projektowego BIZUU. Sonia na co dzień jest projektantką, a w swojej historii może pochwalić się pracą dla australijskiej marki Zimmermann, co przekłada się na beztroską i wakacyjną stronę brandu, a Zuza Sue to projektantka wzorów na tkaniny, grafik, której charakterystyczna praca z barwą zaowocowała kreatywnym nastrojem marki.

Skąd pomysł na markę?

Jeszcze na studiach brałyśmy udział we wspólnym projekcie, przy którym bardzo dobrze nam się współpracowało. Zauważyłyśmy, że mamy podobną estetykę i myślimy w podobny sposób. Naszą pasją od zawsze były również podróże. Wyjściem do jakichkolwiek dalszych działań projektowych było poszanowanie do środowiska i działanie w myśl idei transparentności, fair trade oraz zrównoważonej mody. Mając na uwadze wszystkie te wartości, stworzyłyśmy pierwszą kapsułową kolekcję imprm.

Jakie materiały stosujecie?

Podczas kilku miesięcy reaseachu, budowałyśmy bazę materiałów, które spełniają nasze wymagania. Ostatecznie zdecydowałyśmy się na ECONYL, którego włókna pozyskiwane są ze śmieci z dna oceanów, takich jak np. siatki rybackie, a następnie przerabiane na włókna, z których powstaje tkanina, len, którego włókna nie zawierają żadnych szkodliwych dla człowieka domieszek, ta tkanina jest przyjazna dla środowiska oraz biodegradowalna, a także certyfikowaną turecką bawełnę organiczną, która jest tkana w Portugalii na okrągłych maszynach dziewiarskich, co zapewnia najwyższą jakość tkaniny, która nie rozciąga się po kilku praniach, zachowuje elastyczność i jest niezwykle przyjemna dla skóry.

Jakie macie plany na przyszłość?

Chciałybyśmy móc dalej projektować, tworzyć kolejne ciekawe kolaboracje z artystami. Naszym marzeniem na najbliższe lata jest podnoszenie świadomości dotyczącej wpływu przemysłu odzieżowego na środowisko, organizacja screeningów, może warsztatów przy pomocy ekspertów. Chcemy zachęcać ludzi do świadomych zakupów. A wybiegając marzeniami w przyszłość, widzimy urokliwy ekologiczny butik imprm w Byron Bay w Australii.

.!!!KONKURS!!!

Mamy dla Was super koszulkę od imprm studio! Wystarczy, że w komentarzu (tutaj, nie na Facebooku) napiszecie jakie macie patenty na bycie bardziej świadomym konsumentem jeśli chodzi o modę. Może ograniczacie zakupy? A może wybieracie etyczne marki? Najciekawsze odpowiedzi nagrodzimy w piątek, o godz. 13.00.

FASHION