Nowa najlepiej opłacana modelka na świecie. Gisele Bündchen zdetronizowana

Przez 15 lat pozycję najlepiej opłacanej modelki na świecie zajmowała Gisele Bündchen. Teraz magazyn Forbes ogłosił nową liderkę tego rankingu.
.get_the_title().

Od 2002 roku pierwsze miejsce wśród najlepiej opłacalnych modelek świata zajmowała jedna kobieta. Była to Gisele Bündchen, długonoga brazylijska topmodelka. Właśnie została pod względem zarobków zdetronizowana. Jak podaje magazyn Forbes, aktualną liderką tego rankingu jest jej młodsza koleżanka.

22-letnia Kendall Jenner, bo to o niej mowa, może się pochwalić rocznym przychodem w wysokości ponad 22 mln dolarów. Siostra Kim Kardashian West, podobnie jak pozostałe reprezentantki tego słynnego klanu, jest jedną z najlepiej zarabiających influencerek na świecie. Śledzi ją ponad 85 mln followersów, a poza modelingiem Kendall zajmuje się m.in. projektowaniem bielizny czy własnej linii strojów kąpielowych, które stworzyła z siostrą Kylie, notabene potentatką w branży kosmetycznej.

Kendall Jenner
Gisele Bündchen
Chrissy Teigen

W dobie popularności tzw. Insta-girls (są nim np. siostry Gigi i Bella Hadid), projektanci bez wahania postawili na Kendall – w samym tylko sierpniu pojawiła się między innymi na okładce Vogue, otwierała pokaz Marca Jacobsa czy została twarzą marki kosmetycznej Estee Lauder.
Drugie miejsce na liście najlepiej zarabiających modelek zajęła wspomniana wcześniej Bündchen z dochodem w wysokości 17,5 mln dolarów, a trzecie Chrissy Teigen, która zarobiła „zaledwie” 4 mln dolarów.

FASHION