Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Nowe Subkultury: FITTERSI

Ich cele to satysfakcja, siła i zdrowie a życiem rządzi dyscyplina, rytm i etykieta. Kim są FITTERSI? Sprawdźcie w naszym projekcie "Nowe Subkultury", który stworzyliśmy we współpracy z fotografką Zuzą Krajewską.
.get_the_title().

Czy dawne subkultury mają współczesne odpowiedniki? Postanowiliśmy to sprawdzić – w tym celu ruszyliśmy na ulice Warszawy i przeprowadziliśmy badania w terenie. Do współpracy zaprosiliśmy charakteryzującą się wrażliwym społecznie okiem fotografkę Zuzę Krajewską, która razem z nami odwiedzała skateparki, warszawskie imprezy i mieszkania naszych bohaterów. Okazuje się, że nie istnieją już twarde podziały rodem z lat 90. Młodzi, za pośrednictwem internetu – za pomocą określonej estetyki, hasztagów i podejścia do popkultury – tworzą grupy bardziej rozmyte, które nie wykluczają się wzajemnie. Nadaliśmy każdej z nich autorską nazwę. Oto nowe subkultury według F5.

FITTERSI

nowe subkultury

Bycie fit stało się stylem życia. Codziennie stawiają czoło wyzwaniom dnia z takim samym zaangażowaniem jak kolejnym zestawom ćwiczeń. Na końcu jest satysfakcja, poczucie siły i przede wszystkim zdrowie, o czym chętnie informują na Instagramie i Facebooku.

Ich życiem rządzi rytm, dyscyplina oraz etykieta, na którą składają się odpowiednie żywienie, skrupulatnie rozplanowane treningi, powstrzymywanie się od jakichkolwiek używek.

Wykorzystują osiągnięcia technologiczne i najnowszą wiedzę w służbie doskonalenia się: superfoods na śniadanie, techwear na siłowni, aplikacje w biegu. Siłownia jest ich drugim domem – znają się tutaj między sobą, wymieniają się poradami, wspierają we wspólnych treningach.

nowe subkultury

Każde z nich ma swoich idoli i sami są również idolami dla tych, którzy dążą do podobnej sylwetki, motywują i działają. Nadludzie tacy jak Chodakowska czy Lewandowscy zmieniają faktycznie życie innych. Zawodowo często zajmują się dietetyką lub są jako trenerami personalnymi. Pracują ciężko nad swoją formą i stanowią grupę, która bardzo poważnie podchodzi do osiągania wyznaczonych sobie celów. Łączy ich też estetyka, która nie uznaje kompromisów – na sali liczy się efektywność i wygoda.

nowe subkultury

’Nasza grupa nie jest homogeniczna. Różne osoby, różne cechy, różne pobudki, cele i drogi. Sporą grupę stanowią osoby, które po prostu poszły za głosem serca. Robią to, co kochają. Żyją własną pasją i z niej się utrzymują. Są konsekwentne, stanowcze i uparte w realizacji celów.’ – Ania

nowe subkultury

Nasi bohaterowie, Ania Fritz-Fabijanek i Piotr Dobrowolski, para w życiu, para w pracy trenują siebie i innych na co dzień w FitLove, swojej własnej kameralnej sali treningu personalnego w samym sercu warszawskiego Powiśla. Chcecie potrenować z Anią i Piotrem? Piszcie na hello@fitlove.fit

nowe subkultury

zdjęcia:
Zuza Krajewska
bohaterowie:
Ania i Piotr
partnerem projektu jest marka Reserved

FASHION