Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Oblycz sie po ślōnsku, czyli 5 marek modowych ze Śląska

Na Śląsku znaleźć możemy nie tylko kopalnie węgla i piękne kamienice, ale też dobre marki odzieżowe. Wybraliśmy 5 tych, które mają naprawdę ciaciane (ładne) produkty.
.get_the_title().

Śląsk kojarzy wam się głównie z węglem? Czas to zmienić, my przyjrzeliśmy się śląskiej modzie i wniosek jest jeden: sporo się w niej dzieje. Przed wami 5 ciekawych marek czerpiących z kultury regionu. Poniżej znajdziecie także konkurs.

1. YA from Bytom / www.yafrombytom.com/pl/

Bytomska marka posiada w swojej ofercie rzeczy utrzymane głównie w stylu oversize. Przeskalowane torby, bombery z ciężkich tkanin.

Zaokrąglone rękawy, ciekawe faktury i widoczne przeszycia to mocne punkty ich kolekcji.

W swojej ofercie posiadają także broszki w ciekawych kształtach, np. robaka. Wszystko ilustrują fantastyczne zdjęcia w surowym, unikalnym stylu.

2. 0-32 / www.facebook.com/032clth/

Nazwa marki nawiązuje do numeru kierunkowego do Katowic. Prosty przekaz od razu informuje odbiorcę skąd pochodzi brand. W ofercie 0-32 znajdziemy nie tylko bluzy i koszulki, ale także badge, kubki i inne cuda, na których widoczny jest 'katowicki szlif’.

Wszystkie ubrania są limitowane i numerowane – stąd mamy pewność, że nie trafiliśmy na markę, która w nieskończoność mieli jedną masówkę.

3. Gryfnie / gryfnie.com

Gryfnie znaczy tyle co ładnie i pięknie. Śląska marka nastawiona jest na promowanie śląskiej gwary, a robią to poprzez zabawne nadruki i printy.

Koszulki, bluzy, śpioszki dla dzieci – to wszystko jest idealnym pomysłem na prezent czy pamiątkę z krainy węgla.

A gryfnie.com i ich fanpage to także kopalnia informacji o Śląsku i tamtejszych tradycjach.

4. broKat / www.facebook.com/bizuteria.z.wegla/

Autorska biżuteria wykonana z niczego innego jak z materiału, z którego Śląsk słynie najbardziej. Odważne wykorzystanie węgla w połączeniu z motywami zaczerpniętymi z industrialnego krajobrazu to właśnie to, co cechuję markę broKat.

Inspiracją do powstania brandu był brak idealnej pamiątki ze Śląska – pocztówki były zbyt kiczowate, Cepelii przecież też już nie wypada przywozić.

Właśnie to zainspirowało trzy młode projektantki do wykorzystania węgla w produkcji kolczyków i naszyjników o niebanalnym kształcie.

5. Gypsy Rags & Vestures / www.gypsy.com.pl

O brandzie Gypsy wspominaliśmy już wcześniej. Działający pod hasłem 'Stay Gypsy’ mówią o sobie jak o rodzinie, i tym kierują się w prowadzeniu firmy.

Prawilna mentalność, życie w na pograniczu bezczelności i kontrowersji, surowe blokowisko.

To właśnie główne inspiracje tej kolekcji. Sportowe ubrania nie zostały stworzone z myślą o konkretnej płci czy sezonie. Wkomponowane zostały w przemysłowy krajobraz magazynów i wysypisk – tym brand wybija się na tle innych polskich marek. Nowa kolekcja COVERS odwołuje się do współczesnych trendów, a na bluzach, koszulkach czy crop-top’ach króluje logo do złudzenia przypominające klasyczne kolory Gucci.

FASHION